Tajný recept na hubnutí: šálek čaje prohřeje tělo a spálí kilogramy

Čaj nás provází každý den a známe velké množství druhů. Někteří lidé mají rádi nálev ze zelených listů, jiní si vybírají bílý čaj nebo pak jsou tu tací, kteří si neumí představit den bez silného ​​černého ​​aromatického nápoje. Do čaje se obvykle přidává cukr nebo med, ale ukazuje se, že některé přísady do čaje nám můžou pomoci i s tvrdohlavým tukem.

Čaj na hubnutí

Některé druhy čaje, dokonce i bez dalších přísad, mohou být odpovědí na otázku, jak zhubnout a vyhrát boj s nadbytečnými kily. S hubnutím nám může pomoci například zelený čaj. Ten urychluje trávení a spalování tuků a navíc zlepšuje stav krevních cév, poskytuje vitamín A a aminokyseliny. Červený čaj zase blokuje vstřebávání tuku z potravy a urychluje metabolismus, používá se také v čisticí stravě.

Lidé, kteří nemají rádi kávu, ji mohou nahradit červeným čajem, protože zlepšuje koncentraci. Šálek takového nápoje je zdrojem vitamínu E, hořčíku a železa. Bílý čaj obsahuje polyfenoly, které ničí volné radikály, má pozitivní vliv na nervový systém a hlavně je skvělým zdrojem vitamínu C. Bílý čaj také urychluje spalování tuků.

Mohlo by vás zajímat:  Nechutenství jako varovný signál: tělo může bojovat se skrytou nemocí, zjistěte příčinu co nejdříve
Zdroj obrázku: Freepik

Neobvyklé kombinace

Chcete-li zhubnout a nebojíte se štiplavé chuti, určitě si zkuste připravit čaj s chilli. Na přípravu budete potřebovat 250 ml vody, 5 cm thajské chilli papričky a černý nebo zelený čaj. To už záleží jen na vašich preferencích. Omyjte papričku a jemně podélně nakrájejte, abyste z něj odstranili semena, poté ho hoďte do hrnce s vodou a přiveďte k varu. S takovou směsí zalijte čaj a uvařte.

Feferonka obsahuje mnoho kapsaicinu, který stimuluje spalování tuků a uvolňování tepla v těle, díky čemuž se náš metabolismus zrychluje. Pokud si netroufáte na chilli, zkuste kombinaci černého čaje se zázvorem a skořicí. Taková kombinace není jen způsob, jak urychlit metabolismus, ale je skvělá i pro zahřátí organismu. Proto se skvěle hodí také na zimu a dokáže podpořit imunitu.

Zdroj: https://www.ag.ndsu.edu/publications/food-nutrition/take-time-for-tea-for-health-and-well-being