Vylít vodu z rýže je obrovská chyba. Jeden šálek denně dokáže hotové zázraky

Rýže je oblíbenou přílohou k mnoha pokrmům. Po jejím uvaření většinou vylijeme rýžovou vodu do odpadu. To je ale obrovská chyba! Japonky využívají rýžovou vodu pro krásné vlasy po celá staletí. Tekutina obsahuje nespočet vitamínů a minerálů, které budou prospěšné pro vaše zdraví i domácnost. Můžete ji totiž využít také pro čištění nejrůznějších povrchů.

Zdravotní benefity rýžové vody

Rýžová voda obsahuje vitamíny skupiny B včetně vitamínu B1, který se podílí na procesech výroby energie. Obsahuje ale také mnoho antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. Zlepšuje práci kardiovaskulárního systému, posiluje srdce a podporuje trávicí systém. Tekutina obsahuje draslík, který chrání srdce i mnoho dalších orgánů.

Mohlo by vás zajímat:  Přes zimu mohou pokojové rostliny trpět. Některé přetopený byt nemají šanci přežít

Rýžová voda na úklid

Úklid není oblíbenou činností většiny z nás. Rýžová voda se skvěle hodí na utírání prachu, čištění kování nebo mytí měděného nádobí. Stačí, když po uvaření rýže necháte vodu vychladnout na pokojovou teplotu, namočíte do ní měkký hadřík a použijete při úklidu své domácnosti. Je to velmi jednoduché a váš domov bude nejen čistý, ale také se bude nádherně lesknout.

Zdroj obrázku: Freepik

Rýžová voda pro zdravé vlasy

Na oplach vlasů se používá rýžová voda odnepaměti. Obsahuje totiž zinek, který je zodpovědný za zdravé a lesklé vlasy. Jak na to? Do misky vložte půl hrnku rýže a propláchněte. Zalijte horkou vodou a odstavte na 15 minut. Potom rýži slijte a vodu nalijte do sklenice nebo jiné nádoby. Rýžovou vodu nalijte na vlasy a nechte 10 minut působit.

Mohlo by vás zajímat:  Pstruh je zárukou kvality. S chutí si ho dají i ti, kteří ryby nesnášejí

Rýžová voda na pití

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, můžete rýžovou vodu také pít. Doporučuje se jedna sklenice vody denně. Podpoříte tím své srdce, trávicí systém, vlasy, pokožku i nehty. Potřebujete jen půl hrnku bílé rýže a 1 litr vody. Vodu přiveďte k varu, vhoďte rýži. Až začne voda bublat, stáhněte teplotu a nechte bublat 20 minut. Potom rýži slijte, nechte vychladnut na pokojovou teplotu a můžete se pustit do pití. Pro lepší chuť přidejte med nebo skořici.

Zdroj: https://www.zoomtventertainment.com/beauty/skincare/article/here-are-the-benefits-of-drinking-rice-water-every-day/748076, https://www.cnn.com/cnn-underscored/beauty/rice-water-hair-growth, https://www.apartmenttherapy.com/how-to-make-rice-water-for-cleaning-36641038, https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/food-news/dont-throw-that-rice-water-away-use-it-like-this/photostory/78751228.cms, https://punkee.com.au/tiktok-rice-water-hair-washing-trend/128954, https://cs.wikipedia.org/wiki/R%C3%BD%C5%BEe, https://www.treehugger.com/what-is-rice-water-4864249