Při jarním úklidu se často zapomíná na domácí spotřebiče. Ty ho přitom potřebují ze všeho nejvíc

Jaro je v plném proudu a většina domácností se pouští do tradičního jarního úklidu. Věděli jste však, že nejlepší je jarní úklid začít čištěním domácích spotřebičů? Dobře udržované domácí spotřebiče zajistí méně budoucích starostí při vaření, praní nebo uklízení. Nikdo nechce mít špinavou lednici, zatuchlou pračku nebo myčku nádobí, ze které vychází nepříjemný zápach. Podívejte se na tipy pro efektivní úklid domácích spotřebičů.

Čištění špinavé lednice

Jelikož v lednici skladujeme převážně potraviny, je dobré zrovna lednici udržovat čistou. Jako první krok je dobré pro jistotu odpojit lednici z elektřiny a vyndat veškerý obsah lednice. Začněte s vyčištěním jednotlivých polic, na které stačí voda, případně voda s citronovou šťávou. Police osušte a položte je stranou. Vnitřek lednice čistěte směsí jedlé sody a vody v poměru 2 : 1. Samozřejmě začněte nahoře a postupujte až dolů. K čištění drážek a štěrbin využijte párátko nebo špejli, jelikož právě v těchto zákoutích se mohou množit bakterie. Důkladně také vyčistěte odtokový kanálek na zadní straně lednice.

Zdroj obrázku: Freepik

Efektivní úklid trouby a mikrovlnky

Čištění trouby je velmi neoblíbená činnost a není to vůbec jednoduché. Kvůli přímému styku s potravinami bychom k čištění trouby neměli využívat chemické prostředky. Zcela nejlepší způsob, jak vyčistit troubu, je vložení žáruvzdorné nádoby s vodou do trouby a spuštění programu konvekce. Horká pára rozpustí mastnotu a po vychladnutí trouby bude snazší troubu vyčistit vlhkým hadříkem.

Mohlo by vás zajímat:  S muškáty se není nutné loučit. Díky jednoduché vychytávce přežijí až do příštího jara

Mikrovlnku je snadné vyčistit pomocí směsi jedlé sody, octa a vody v poměru 2 : 1 : 3. Pomocí hrubé strany houbičky na nádobí odstraníme veškeré nečistoty a mastnotu z vnitřní i vnější strany mikrovlnné trouby. Nakonec papírovými utěrkami otřete interiér do sucha.

Jak vyčistit myčku?

Při častém používání myčky se uvnitř tvoří usazeniny a vodní kámen, který je nutný odstraňovat, aby myčka dlouho fungovala. Jako první vyjměte filtr a odstřikovací rameno, které umyjte ve vlažné vodě a saponátu. Vnitřek myčky důkladně umyjte citronovou šťávou a na těžko odstranitelný vodní kámen použijte ocet. Po dokončení čištění vložte do myčky tabletu a spusťte nejkratší program.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-appliances/