Zanechte po sobě hotelový pokoj správně. Na pár věcí je dobré pamatovat

Ať už cestujete, protože chcete, nebo skrz práci, tak se nevyhnete ubytování v hotelu. Kolikrát nemáte čas uklidit si pokoj, protože si chcete naplno užít dovolenou nebo máte domluvené schůzky. Během té doby, co jste pryč, přijdou do pokoje zaměstnanci, kteří vám ho uklidí. Když opouštíte hotel, měli byste dodržet určité zásady.

Pořádek

Existuje základní etika, jak nachystat ručníky pro hotelovou službu. Ručníky vám mohou dodávat každý den nové různých velikostí nebo se vám hromadí na hromádce. Měli byste je skladovat tak, aby žínka byla uprostřed, protože to bývá nejvíce vlhké místo a usnadníte tak jejich sběr.

Mohlo by vás zajímat:  Elektroniku na pláži je potřeba chránit před zloději, vodou i přehřátím

Nemusíte při odchodu řešit každý nepořádek, ale je potřeba zapamatovat si pár zásad:

  • vyhazovat odpadky do koše,
  • vyndat vlasy a další nečistoty z odpadu,
  • splachovat toaletu.

Přijde vám to naprosto normální? Ano, ale najdou se ovšem tací, kteří tyhle zásady ignorují.

Zdroj obrázku: Freepik

Úklid

Status „Nerušit“ zná každý. Jenomže hodně hostů tímto statusem kolikrát blokuje možnost úklidu a dalších prací na pokoji, i když v tu chvíli nejsou zaneprázdnění, či dokonce jsou mimo pokoj. Potom se hromadí stížnosti, že hosté nemají uklizený pokoj, ale přitom měli nastavený status „Nerušit“.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování elektromobilem vyžaduje plánování předem a více času

Pokud chcete obsluze pomoci, tak můžete začít třeba tím, že sundáte prostěradlo a povlečení a necháte je na hromadě u koupelny. To samé uděláte i s použitými ručníky, žínkou a předložkou v koupelně. Pokračovat můžete s odpadkovými koši, ve kterých svážete odpad a necháte vedle prostěradel na chodbě u koupelny. Dálkový ovladač od televize položte tam, kde byl původně.

Odměna

Co se týče spropitného, tak je to individuální, ale pravidlem bývá 2–3 $ u klasických pokojů a u těch lepších 5 $. Spropitné nechávejte vždy na pokoji při odchodu, protože se může měnit směna. Pokud vezmeme v potaz inflaci, tak 10 $ je asi správnou částkou, jak odměnit pracující personál.

Zdroj: https://www.rd.com/list/things-do-before-leave-hotel-room/