Při péči o zahradu je nutné myslet na zásadní věc. Jinak rostliny budou celou zimu trpět

Podzim je pro mnoho zahrádkářů symbolem toho, že mohou přestat s pravidelným zaléváním zahrady. Přitom jde o častou chybu, která zahradu každý rok ničí. Některé druhy rostlin nebudou schopné přežít až do jara, pokud jim nedáte dostatek vláhy nebo nezačne brzy na podzim pravidelně pršet.

Jak a proč musíte zahradu na podzim zalévat?

Zalévání na podzim zaručeně nebude vaší prioritou, ale neměli byste se ho vzdávat úplně. Pravidelné zásobování rostlin vodou jim pomůže snáze přežít zimu. To je velmi důležité hlavně u rostlin, které jsou zelené po celý rok. Pokud chcete o rostliny správně pečovat, měli byste jim dodávat závlahu až do chvíle, kdy se o to začne starat sama příroda.

Zalévat byste měli během celého podzimu. Úplně přestat můžete až s prvními mrazíky. V tu dobu byste měli přejít na mulč, který rostliny ochrání před mrazy. Pozornost při zalévání a péči věnujte hlavně mladým rostlinám, které jsou náchylné na poškození mrazem. V případě podzimní výsadby nebo přesazování také musíte myslet na pravidelné zalévání.

Mohlo by vás zajímat:  Vonné svíčky zútulní domov. Podle známé influencerky se však jedná o nejhorší dekoraci
Zdroj obrázku: Freepik

Zalévání rostlin v květináčích

Mnoho lidí má rostliny na balkoně nebo terase. Takové musíte samozřejmě neustále zalévat, i když jsou venku. Vynechat můžete jen v případě, že bude vydatně pršet. Zalévejte je stejně jako zahradu. Jakmile se objeví první mrazy nebo sníh, se zaléváním přestaňte a zakryjte je mulčem nebo chvojím. Ochráníte je před nízkými teplotami a zachráníte jejich zdraví.

Zavlažovací systémy vám ušetří práci

Máte na zahradě závlahové systémy? Na začátku podzimu je důkladně zkontrolujte. Na poslední chvíli to nedělejte, protože tím riskujete poškození přístrojů. Podívejte se na všechna zákoutí. Nikde nesmí zůstat voda, protože v zimě zmrzne a může na některých místech prasknout. Zkontrolujte ale také ostatní části systému. Nic nesmí být poškozené. Takto je můžete zazimovat s klidným srdcem.

Zdroj: https://www.preen.com/learn/lawn-garden-tips/care-maintenance/feeding-watering/water-plants-well-in-fall-to-prepare-them-for-winter/