Populární diety celebrit můžou s tělem pořádně zamávat. Ale ne vždy podle představ

Mnoho lidí zanedbává péči o své tělo. Výsledkem je přibrání na váze a ochabnutí svalů. To následně způsobuje nižší sebevědomí a někdy i deprese. Ne každý trpí právě tímto problémem, ale když už někdo ano, tak se snaží najít řešení. Řešení v podobě diety. Existuje hodně typů diet a jsou k dostání jak na internetu, tak i u fitness trenérů, v knihách, vlastně kdekoliv. Každopádně odborníci varují před dietami, které doporučují celebrity, protože můžou poškodit zdraví.

Než se pustíte do diety, měli byste se poradit s lékařem, dietologem nebo fitness trenérem, aby vám poradil, která je ta nejvhodnější pro vaše tělo. My se v článku podíváme na 2 různé:

  • ketogenní dietu,
  • středomořskou dietu.
Mohlo by vás zajímat:  Opar je nutné léčit od prvních příznaků. Účinné prostředky přitom najde každý doma

Ketogenní dieta

Ketogenní dieta funguje na principu vysazení sacharidů a přijímání menšího příjmu bílkovin. Toto vysazení důležitých živin pro tělo může vést k dočasným bolestem svalů, únavě, nechutenství a dehydrataci. Pokud patříte k lidem, co trpí onemocněním jater nebo ledvin, tak na takovou dietu zapomeňte. Dále může vést k úbytku svalové hmoty.

Zdroj obrázku: Freepik

I když dietu propagují známé celebrity, jako Halle Berryová, Gwyneth Paltrowová či Kourtney Kardashianová, tak to rozhodně neznamená její záruku a bezpečnost. Podle žebříčku zveřejněném v časopisu US News & World Report patří mezi ty nejhorší.

Mohlo by vás zajímat:  Ignorovat bolest břicha může znamenat velké problémy. Se žlučníkem není radno si zahrávat

Středomořská dieta

Právě na opačném, prvním místě žebříčku se nachází středomořská strava. Vše nasvědčuje tomu, že se tato nejzdravější dieta stane hitem pro rok 2022. Vedle zdravého hubnutí zlepšuje funkci srdce a mozku. V jídelníčku převažuje množství čerstvé zeleniny a ovoce, luštěnin, obilovin, ořechů, semínek. Z masa se doporučují převážně mořské plody a ryby. Dodržením této diety prospějete hlavně střevům, protože obsahuje velké množství vlákniny, dále si udržíte zdravou váhu a vyhnete se chronickým onemocněním.

Mohlo by vás zajímat:  Nezdravé návyky poškozují slinivku ve velkém měřítku. Ohrožuje ji alkohol, nikotin i nadbytek cukru

Mezi nejznámější následovníky této diety patří slavné osobnosti, jako je Penelopé Cruzová, Robert De Niro a Lady Gaga.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/weight-loss/in-depth/the-truth-behind-the-most-popular-diet-trends-of-the-moment/art-20390062