Přestaňte akné na zádech schovávat pod tričkem. Je čas se ho konečně zbavit

Akné je velice nepříjemný problém hlavně v období puberty, který nás dokáže potrápit nejen v tomto období, ale i v dospělosti. Nemusí se vyskytovat na obličeji, ale i jinde, třeba na zádech, kde je k němu horší přístup. Podíváme se, jak vůbec tento problém vzniká a jak se s ním vypořádat.

Jak vzniká?

Tento nepříjemný problém vzniká nadměrnou činností mazových žláz. Tím, že se ho vyprodukuje velké množství, dochází k ucpání žlázek, což jsou ideální podmínky pro množení bakterii. Zde jsou tři příčiny vzniku:

  • hormonální poruchy (souvislost s jinými nemocemi),
  • nesprávná strava (vysoký výskyt cukru ve stravě a konzumace fast foodů),
  • chyba při péči o pokožku (nesprávně zvolená kosmetika).
Mohlo by vás zajímat:  Tyto tipy zaberou na bolavá kolena a nepříjemné křupání

Pro vyřešení tohoto problému je potřeba dbát na správnou hygienu a použití vhodných přípravků. Důležitý je také vhodný oděv, který je prodyšný, nejlépe bavlněný.

Zdroj obrázku: Freepik

Každodenní péče

Doporučuje se používat kosmetiku, která neobsahuje alkohol. Tato kosmetika totiž zbytečně vysušuje pokožku. K aplikaci je vhodné používat jemnou houbičku nebo štětec s dlouhou rukojetí, aby vám neunikl ani kousek zad. Pokud máte správné mytí za sebou, je na čase přejít k dalšímu kroku. Jednou týdně se doporučuje podstoupit peeling zad, který odstraňuje přebytečný maz a odumřelé buňky.

Mohlo by vás zajímat:  Jarní alergie pod kontrolou: jejich příznaky lze zmírnit na minimum

Další metody

Bylinky patří od pradávna k základním a hlavně přírodním cestám, jak celkově pomáhat tělu. Jednou za pár dní stačí do koupele přidat odvar z heřmánku, šalvěje a macešky trojbarevné. Tato kombinace má blahodárné účinky, osvěží a uvolní pokožku a ještě jako bonus ji dezinfikuje. Bylinky můžete zapracovat ve formě infuze, která se postará o vaše tělo i zevnitř.

Máte doma čerstvé droždí? Tak máme pro vás dobrou zprávu, protože tato levná složka je velmi účinná v boji s akné. Stačí smíchat 1/4 kostky droždí s dostatečným množstvím mléka k vytvoření husté pasty. Poté naneste na problémová místa, 20 minut vyčkejte a opláchněte teplou vodou. Celkově akné vypovídá o vaší životosprávě, dodržujte dostatek spánku, vyhýbejte se stresu a jezte kvalitní potraviny.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/318548