Pečujte o své oči během alergie. Příznaky se zmírní a konečně pocítíte úlevu

Patříte mezi alergiky? Tak to byste měli užívat antihistaminika anebo se vyhýbat pobytu venku. Je potřeba ale myslet i na další opatření, jako je:

  • oční hygiena,
  • omezení konzumace alkoholu.

Alergie se může projevit i nepohodlím v očích. Častými příznaky jsou oteklá víčka, zarudnutípodráždění spojivek, svěděnínadměrné slzení. Doporučuje se důkladná hygiena obličeje, hlavy i očí. Těmito návyky zabráníte rannímu podráždění. K čemu to je dobré? Pyl se může usadit na povlečení během větrání nebo na obličeji, a proto dokud obličej neumyjeme, hrozí neustálé dráždění.

Před spaním se doporučuje důkladně propláchnout oči očními kapkami bez konzervantů nebo ectoinovými kapkami určenými pro alergiky. V případě silných reakcí se doporučují kapky s antihistaminikem, které jsou pouze na předpis.

Nosní sprej a sluneční brýle

Nosní spreje čistí slzy, které stékají do nosu. Pokud jsou cestičky ucpané, je vhodné použít nosní sprej. Velmi důležitý je způsob aplikace. Nejprve mírně zakloňte hlavu, poté vložte špičku atomizéru do nosní dírky a namiřte směrem k vnějšímu koutku oka a aplikujte dávku.

Mohlo by vás zajímat:  Namísto příjemné sprchy pohroma pro zdraví: málokdo tuší, co obsahuje houba na mytí
Zdroj obrázku: Freepik

Sluneční brýle chrání nejen před UV zářením, ale i před alergiemi. Tvoří tak mechanickou bariéru mezi očima a nechtěnými vlivy. Vyplatí se je používat během slunečních a větrných dnů, kdy je koncentrace pylu nejvyšší. Sluneční brýle se doporučují pro cyklisty, aby nebyli oslnění slunečním zářením a neomezili tak své zorné pole.

Zkuste se vyhnout alkoholu

S prvními teplými dny přichází i první grilovačky, pořádané na zahradách, kde jsou alergici vystaveni napospas alergenům. Alkohol se může stát spouštěčem alergie a také zhoršit její průběh. Někteří lidé jsou alergičtí i na chmel, což znamená alergii na pyl.

Doporučujeme všem alergikům, aby nekonzumovali alkohol při zahradních posezeních.

Důkladně vybírejte místo dovolené

V období, kdy se vyskytuje pyl, není nejlepší nápad navštěvovat okolí lesů a luk. Naopak skvělou volbou je pobyt u moře. Vzduchmoře je čistý, nejméně alergenní, ale dávejte si pozor na pouštní podnebí subtropů.

Zdroj: https://www.optometrists.org/general-practice-optometry/guide-to-eye-conditions/dry-eye/tips-for-allergic-eyes/allergies/