Parní sauna uvolní tělo i mysl, při pravidelném používání dokonce prodlužuje život

Parní sauna je velmi oblíbeným doplňkem nejen domů, ale i bytů. Umístit ji můžete také na zahradu, kde bude plnit nejen relaxační funkci. Má totiž spoustu prospěšných účinků na naše tělo. Horká pára tělo vyčistí, vyhladí pokožku a pročistí horní cesty dýchací. Při pravidelném používání sauny určitě její účinky pocítíte, a to velmi rychle.

Jak se parní sauna používá?

Parní sauna má pro naše zdraví hodně prospěšných účinků. Bojuje se stresem, protože celkově uvolňuje. Vysoká teplota a horká pára zmírní napětí ve svalech, také zlepší průtok krve a pomůže zbavit tělo toxinů. Díky tomu se sníží riziko rakoviny nebo kardiovaskulárních onemocnění.

Mohlo by vás zajímat:  Ne všechna jablka jsou tak zdravá, jak se tváří. Při nákupu se vyplatí obezřetnost

Ještě před samotným vstupem do sauny byste se měli osprchovat kvůli případným nečistotám a potu. Při používání parní sauny byste měli dodržovat hygienu, protože se většinou jedná o společné prostory, které sdílíte s jinými osobami. Sprchou pak můžete přispět také k otužování těla.

Zdroj obrázku: Freepik

Do sauny choďte nazí, budou vám stačit ručníky

Při pobytu v sauně byste neměli nosit plavky, protože se lepí na tělo a není to příjemné. Vezměte si raději dva velké ručníky – jeden dáte na lavici a budete na něm sedět, druhým se přikryjete. Jestli se saunováním teprve začínáte, volte místa, která jsou dole, protože je tam nižší teplota. Saunu pak používejte pouze jednou týdně, po nějaké době můžete frekvenci navýšit.

Mohlo by vás zajímat:  Nechutenství jako varovný signál: tělo může bojovat se skrytou nemocí, zjistěte příčinu co nejdříve

Po sauně si dejte vlažnou sprchu, abyste odstranili pot. Můžete použít také kostky ledu. Začínejte u nohou a postupujte nahoru směrem k srdci. Zabráníte tepelnému šoku a tělesná teplota bude stabilizovaná. Jestli nechcete používat vlažnou vodu, ve většině parních saun jsou kyblíky se studenou vodou, které můžete použít. Nezapomeňte během saunování doplňovat tekutiny. Po sauně si pak dopřejte odpočinek, protože za začátku to může být pro tělo náročné.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/313109