Oslabenou imunitu lze poznat nejen podle častého nachlazení. Hrozí i mnohem horší problémy

Lidský imunitní systém vysílá signály, když je naše tělo v nepohodě. Příznaky jsou:

  • viditelné v zrcadle,
  • na kůži,
  • v záchodě,
  • na spánku.

Každý člověk má svůj unikátní imunitní systém. Někdo může mít rýmu každý měsíc, zatímco druhý jednou ročně. Jaké jsou tedy příznaky imunitního deficitu a jak podpořit imunitní systém? To vše se dozvíte v článku.

Problémy s nachlazením, únava a leukonychie

Trpíte nemocemi častěji než obvykle a při každé změně počasí, kdy prší nebo se zvedne vítr, skončíte v posteli s horečkou? Pak je potřeba reagovat, protože vaše imunitní buňky selhávají. Trápí vás potíže se spánkem, nedostatek energie? Důvodem může být oslabená imunita. Máte potíže s anémií, nedostatkem vitamínů a z toho vyplývajícím oslabeným imunitním systémem? Je zřejmé, že tělo přepíná do úsporného režimu. Pokud často trpíte únavou, je potřeba dbát na zdravý spánek a dostatek vitamínu D3.

Sklon k nemocem je častým příznakem nedostatku železa. Nažloutlá pleť, tmavé kruhy pod očima a bílé skvrny na nehtech bývají typickými příznaky. Bílé skvrny na nehtech jsou příznaky mnohem závažnějšího onemocnění. Jsou znakem nedostatku zinku, hořčíku, draslíku, křemíku, vitamínu A a B. Může znamenat i ekzém a onemocnění jater nebo ledvin.

Mohlo by vás zajímat:  Bobkový list je škoda hodit do hrnce. Lepší je ho zapálit a nechat dýmat
Zdroj obrázku: Freepik

Žaludeční potíže a zánět spojivek

Máte časté problémy se zácpou, průjmem, plynatostí a dalšími střevními projevy? Možná máte problémy s imunitou. Imunita je propojena přímo se střevním mikrobiomem (zdraví prospěšnými bakteriemi). Vinou špatného jídelníčku se neobnovuje a naše přirozená obrana přestává existovat a jsme náchylní na různé nemoci. Trpíte potížemi s trávicím ústrojím? Zkuste použít probiotika.

Pokud máte červené, slzící a hnisající oko, může se rovněž jednat o oslabený imunitní systém.

Kožní problémy

Kůže je první linií v boji proti mikrobům. Jakékoliv změny jsou příznaky oslabené imunity. Jestli se objeví zvýšená tvorba akné nebo lupů a pomaleji se hojí rány, tak navštivte lékaře, upravte jídelníček a dbejte na hygienu. Výskyt aft rovněž upozorňuje na problém s imunitou. A co bolestivý opar? Není radno na něj zapomenout. S jeho výskytem je potřeba zahájit léčbu, aby nedošlo k herpetické encefalitidě.

Zdroj: https://www.pennmedicine.org/updates/blogs/health-and-wellness/2020/march/weakened-immune-system