Odborníci radí, v jakém věku vstoupit do manželství. Ve skutečnosti je všechno trochu jinak

Ke šťastnému vztahu přispívá mnoho faktorů, jako je motivace partnerů, zkušenosti, charakter obou a sociální situace. Čím dál častěji se objevují i názory, že velkou roli hraje také věk. Téměř každý se setkal s názorem, že lidé, kteří se berou příliš mladí, se častěji rozvádějí. Studie však prokázaly, že je to přesně naopak.

Čím dál více rozvodů

Statistiky ukazují, že manželství jsou stále méně odolná a období pandemie tomu rozhodně nepomohlo. Dle údajů vydaných Ministerstvem spravedlnosti byl v roce 2021 počet žádostí o rozvod o 14 procent vyšší než rok předtím. Častěji se rozvádí obyvatelé měst a žádosti většinou podávají ženy. K nejčastějším důvodům rozvodů patří zrada, nadměrná konzumace alkoholu, nevhodné chování a finanční rozhodnutí.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím dřív, tím líp

Američtí vědci provedli studii, na základě které zjistili, že uzavření manželství v pokročilejším věku má nižší šance na úspěch. Naproti tomu je riziko rozpadu manželství nejnižší pro lidi, kteří se rozhodli sňatek uzavřít mezi dvacátým a třicátým rokem života. Na základě dat vědci došli k závěru, že riziko výrazně narůstá ve věku 32 let. Do tohoto věku jsme již nasbírali dostatek zkušeností a ještě nám zbývá dostatek energie. Samozřejmě jen to však nestačí pro spokojené manželství.

Mohlo by vás zajímat:  Barva hlasu prozradí, jaký bude muž ve vztahu. To můžou někteří využít ve svůj prospěch

Pro svatbu není žádný ideální věk

Přestože studie stanovila nejoptimálnější rozmezí věku pro vstup do manželství, i tak je možné říci, že ideální věk prostě neexistuje. Jestliže vedle sebe máme partnera se stejnými hodnotami a charakterem, sňatek vydrží. Je třeba si uvědomit, že život se o jednoho člena rozšíří a bude třeba více kompromisů. Pokud jste schopni přijmout svého partnera se všemi nedostatky, jste opravdu připravení a nezáleží na tom, zda je vám 20, nebo 50 let.

Zdroj: https://seattlebridemag.com/expert-wedding-advice/what-right-age-get-married