Průzkumy ukazují, jak často mají manželské páry sex. Statistika mnohé překvapí

Napadla vás někdy otázka, jak často mají manželské páry sex? Pokud ano, pak by vás mohl dnešní článek zaujmout, protože se zde dozvíte odpověď na tuto otázku. Tomuto tématu se věnovalo hned několik výzkumů a s výsledky vás dneska seznámíme.

Jak často tedy mají manželské páry sex?

Podle jedné studie z roku 2017, která se věnovala americkým manželstvím, je to asi 56krát ročně. To je přibližně jednou za týden. U ostatních výzkumů byly výsledky podobné a čísla byla mezi 50 a 60 za rok. Pokud i vy žijete v manželství a vaše frekvence neodpovídá, pak máte dvě možnosti. Pokud vám to vyhovuje, jak to máte, nechte to tak, a pokud ne, pak je na čase zakročit a s vaší drahou polovičkou si o tom promluvit.

Mohlo by vás zajímat:  Stále více vztahů se rozpadá. Většina partnerů spolu vůbec neumí komunikovat

Jak často by manželské páry měly mít sex?

Tohle je opravdu zajímavá otázka, jenže nemá žádnou konkrétní odpověď. To správné číslo je totiž takové, aby vyhovovalo oběma. Vědci ale doporučují, aby lidé měli sex alespoň jednou týdně. Vědecká studie, která se tímto zabývala již v roce 2015, ukazuje jasný výsledek. Páry, které mají sex alespoň jednou týdně, patřily mezi ty nejšťastnější a nejlépe fungovaly.

Zdroj obrázku: Freepik

Zároveň ale studie dodává, že se ve vztahu máme zaměřit na to, co nás i našeho partnera činí šťastnými. A také byste neměli příliš tlačit na to, abyste měli sex. I zde je důležitá kvalita a neměli byste ji nahrazovat častějšími intervaly na úkor kvantity. Se svým partnerem byste měli o svých sexuálních požadavcích a touhách v prvé řadě mluvit. Protože komunikace je základ, který pomůže vztahu jen a jen k lepšímu.

Mohlo by vás zajímat:  Až 40 procent populace sexuálně nežije. Odborníci mluví o nové civilizační chorobě

A jak jste na tom vy? Sedí na vás čísla ze statistiky, nebo jsou úplně jiná? Pokud se liší, pak je samozřejmě důležité, zda vám to doma klape. To je přece to nejdůležitější a nějaká frekvence toho, jak často máte spolu sex, to nezmění. Pokud jste tedy šťastní, rozhodně se nestresujte zbytečnostmi.

Zdroj: https://www.mindbodygreen.com/articles/how-often-married-couples-have-sex