Ochrany displejů jsou u moderních telefonů už spíše zbytečnou investicí

S příchodem chytrých telefonů a displejů přes celý telefon přišlo také více nehod vedoucích k jejich rozbití. To, co dříve bylo funkční, se v dnešní době nových telefonů zdá být lehce zbytečné. U novějších modelů jsou displeje vyrobeny z pevného materiálu, takže ochrany se zdají být spíše ozdobou a zbytečností. V určitých případech vás sice ochrání před poškrábáním displeje, ale mohou působit poněkud nevzhledně a spíše překáží při manipulaci s telefonem. O jaké typy ochran se jedná?

Tvrzené sklo

Tvrzené sklo je odolný typ ochrany, která vám pomůže ochránit displej. Patří k nejvíce odolným typům ochrany ze všech zmíněných. Jeho nasazení je velice jednoduché. Bohužel jeho aplikace působí opravdu nevzhledně a při splnění účelu vypadá strašně. Působí pak, jako byste měli pavučinu na původním displeji. Nehledě na to, že se po špatné aplikaci mohou časem rohy odlupovat, vznikají vzduchové bubliny nebo se může pod ochranou nacházet nečistota.

Mohlo by vás zajímat:  Použití anonymního režimu v prohlížeči nezaručuje stoprocentní anonymitu
Zdroj obrázku: Freepik

Plastová ochrana

Polyethylentereftalát je prvním z plastových typů chráničů. Tyto typy jsou velmi lehké, tenké a levné. Nedokáže vás sice chránit jako tvrzené sklo, ale zato působí velice designově, jelikož pouhým okem nelze rozeznat, že se nachází na displeji.

Termoplastický polyuretan je pružný plast, který vás dokáže kvalitně ochránit. Jeho nasazení je velice složité. Úroveň ochrany se pohybuje mezi tvrzeným sklem a polyethylentereftalátem.

Tekuté chrániče obrazovky

Tento způsob ochrany je málo rozšířený, což se není čemu divit. Jeho ochrana je minimální. Tento způsob ochrany vás ochrání pouze před malými škrábanci a po nějaké době je vhodné nanést opět novou vrstvu ochrany.

Mohlo by vás zajímat:  O stavu baterie v notebooku lze vše zjistit jednoduchou cestou

Je opravdu nutné aplikovat ochranu?

Dnešní displeje nejnovějších chytrých telefonů jsou vybaveny sklem Gorilla Glass 6. Toto sklo patří k těm odolnějším, takže by mělo vydržet nějaký pád z výšky na zem. Nejnovější typy displejů jsou vybaveny ještě kvalitnějším sklem. Jak vidíte, investice do ochrany se zdá být spíše zbytečnou investicí, než jak tomu bylo v minulosti. Investice do ochrany se vyplatí, pokud pracujete v náročném prostředí nebo pokud je telefon určený pro děti.

Zdroj: https://www.magfast.com/magfast-news/do-your-devices-really-need-screen-protectors/