Jak prodloužit životnost baterie telefonu?

Moderní telefony dokážou spoustu věcí a používáme je velmi často. Proto se často stane, že jejich baterie ztrácí na životnosti. Vy si ale můžete přečíst několik způsobů, kterými zajistíte, že baterie telefonu vydrží o něco déle, než je běžné. Myslíme si, že vám to určitě pomůže, ale nezapomeňte, že závislosti na telefonu se jen těžko zbavuje. Berte ho do ruky jen v případě, kdy ho opravdu potřebujete.

Několika triky zvýšíte životnost baterie

Nejdříve běžte do nastavení a snižte jas displeje. Čím jasnější bude obrazovku, tím více baterie si bude muset telefon vzít, aby opravdu svítil. Některé telefony již mají speciální funkci, která zaručí, že jas bude snížen, pokud nastane určitá hodina. Baterie bude spotřebovávat méně energie, proto je vhodné telefon používat jen přes den a v místnostech, kde je hodně světla.

Mohlo by vás zajímat:  Alternativní vyhledávače nabízí zajímavé funkce navíc

Pokud si nastavíte zámek telefonu, výrazně ušetříte na baterii. Nemá smysl nechávat telefon rozsvícený, pokud ho vůbec nepoužíváte. Můžete si snadno změnit nastavení, aby se po určité době zamknul, když ho nepoužíváte. Vyplatí se taky vypnout vibrace. Baterie tím spotřebuje mnoho energie a díky tomu se vybíjí rychle a životnost baterie rychle klesá.

Vhodnější je tmavší pozadí, nezapomínejte pravidelně zavírat aplikace

Telefony používají při zobrazování světlé barvy více energie, než černé a tmavé barvy. Proto vždy na pozadí používejte tmavý obrázek nebo i spořič obrazovky. Telefon ušetří cennou energii. Nikdy byste neměli kvůli baterce používat animované spořiče, které sice vypadají skvěle, ale telefon budete mít brzy vybitý.

Nezapomínejte vypínat aplikace, které běží na pozadí. Sice rychle budete mezi aplikacemi přepínat, ale baterku to „žere“ mnohem více, než když je pravidelně vypínáte. Proto je vhodné je vypnout hned poté, co je přestanete používat. Hlasitost je sice skvělá věc, ale pokud ji například na noc vypnete, ušetříte tím baterii i její životnost.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/9-tips-to-boost-your-android-phones-battery-life