Plynový pedál skrývá funkci, o které nemají mnozí tušení. V několika situacích ulehčí jízdu

Stát se řidičem není zase tak složitá věc. Stačí se prakticky naučit základní úkony a dodržovat pravidla silničního provozu. To z nás ale hned nedělá dobrého řidiče. Tím se staneme až ježděním. Dále je dobré dokonale poznat všechny vlastnosti našeho auta. Občas může nabízet skryté funkce, o kterých nemáme ani ponětí.

Běžné auto má tři pedály

Asi jste si stihli všimnout, minimálně pokud jste majitelem auta s manuální převodovkou, že zde na vás čekají tři pedály. Plynový, brzdový a spojka. My se dneska podíváme na ten pedál, který nám zařizuje akceleraci, tedy na plynový. Může totiž umět něco navíc, o čem jste neměli ani tušení.

Takzvaný dvojitý doraz

Tuto funkci samozřejmě nemají všechna vozidla, ale dost aut ji má a někteří řidiči o ní ani neví. Když napoprvé sešlápnete plyn až na zem, tak to neznamená, že to nejde ještě více. Dokonce to mnohdy jde ještě o několik dalších centimetrů. Tato funkce vám může pomoci zlepšit reagování na spoustu situací, pokud se naučíte funkci ovládat.

Zdroj obrázku: Freepik

K čemu to vlastně je a kdy tuto funkci používat?

Pokud jste tím šťastným a vaše auto touto možností disponuje, pak je dobré se ji naučit i používat. Při běžném provozu je vám k ničemu a není třeba ji jakkoliv řešit, ale mohla by se vám hodit, pokud zrovna potřebujete někoho rychle předjet nebo na vás čeká velký kopec, který budete chtít lépe a rychleji vyjet.

Pokud máte manuál, pak s touto funkcí využijete maximální potenciál, který vaše auto nabízí v ohledu zrychlení. Otáčky vám sice vystřelí opravdu vysoko, ale auto se stane při rozjezdu mnohem více pružné. Což v některých situacích rozhodně oceníte.

Jestliže nevíte, zda to zrovna váš model auta umí, není nic jednoduššího než zadat dotaz do Googlu a během několika sekund budete vědět, jak na tom vaše auto je.

Zdroj: https://physics.stackexchange.com/questions/429520/does-the-depth-that-the-accelerator-pedal-is-depressed-correspond-more-closely-t