O stavu baterie v notebooku lze vše zjistit jednoduchou cestou

Každá baterie má svou životnost a dříve nebo později je potřeba ji nahradit novou. Pokud používáte notebook s operačním systémem Windows, máte možnost se předem připravit. Tento operační systém disponuje funkcí, která vám poskytne podrobné informace o stavu vaší baterie, včetně údajů o využití a jejím zdraví, a dokonce i odhadu její životnosti. V našem článku najdete vše, co potřebujete k získání těchto informací.

Jak získat kompletní zprávu o stavu baterie pomocí příkazového řádku v systému Windows 10?

Pro zjištění podrobností o stavu vaší baterie v systému Windows budete potřebovat pouze nástroj, který je součástí příkazového řádku. Postupujte následovně:

Mohlo by vás zajímat:  Na pláži je nutné telefon chránit před pískem, vodou i zloději

Klikněte pravým tlačítkem na tlačítko Start a z nabídky vyberte možnost PowerShell. Pokud se vám zobrazí vyskakovací okno vyžadující potvrzení, klikněte na Ano.

Po otevření modrého okna PowerShellu zadejte následující příkaz: powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“.

Stiskněte klávesu Enter a nechte systém pracovat. Tímto příkazem jste spustili generování kompletní zprávy o stavu vaší baterie.

Po dokončení procesu bude zpráva uložena pod názvem battery-report.html na disku C.

Tímto jednoduchým postupem jste úspěšně získali kompletní zprávu s informacemi o stavu a zdraví vaší baterie. Nyní můžete otevřít HTML soubor a prozkoumat všechny detaily, které potřebujete k posouzení stavu své baterie a její životnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Vysoké teploty jsou pro telefon náročné. Přehřátí může zařízení úplně zničit
Zdroj obrázku: Freepik

A jak na to ve Windows 11?

Pro získání podrobných informací o stavu baterie ve vašem systému Windows 11 postupujte podle následujících kroků:

Klikněte pravým tlačítkem na Start a z nabídky vyberte možnost Windows Terminal (Admin). Pokud se zobrazí žádost o povolení, potvrďte ji.

Po otevření černého okna Windows Terminal vložte následující příkaz: powercfg /batteryreport /output „C:\battery-report.html“.

Stiskněte klávesu Enter a počkejte několik okamžiků. Tímto příkazem spustíte generování kompletní zprávy o stavu baterie.

Po dokončení procesu bude zpráva uložena jako soubor battery-report.html na disku C.

Mohlo by vás zajímat:  Dostat žvýkačku z vlasů, oblečení nebo bot lze několika způsoby

Zde máte připravenou zprávu s veškerými dostupnými informacemi o stavu vaší baterie. Otevřete tento HTML soubor ve svém prohlížeči a získáte přehled o zdraví baterie a odhadu její životnosti. Tímto způsobem budete alespoň přibližně vědět, kdy bude potřeba pořídit novou baterii pro váš notebook.

Zdroj: https://www.pcworld.com/article/394918/how-to-check-your-laptops-battery-health.html