Jarní mytí auta ve třech krocích: vůz zbaví nečistot a dodá mu ochranu

Je načase provést důkladnou jarní očistu svého vozidla, pokud jste to ještě nestihli. S teplými dny, které přicházejí, už není třeba se obávat soli na silnicích nebo výrazného poklesu teplot pod bod mrazu, s výjimkou horských oblastí. Po zimě si auto zaslouží péči, která odstraní veškeré nečistoty, které se na něj přilepily během několika zimních měsíců. Je čas přivést vozidlo zpět do nejlepšího stavu a připravit ho na slunečné a teplé dny.

Výhody a úskalí bezkontaktních myček

Bezkontaktní myčky mají své výhody i nevýhody. Je jasné, že nedokážou zcela perfektně vyčistit zanedbané auto. Nicméně díky síle vodního tlaku jsou schopny dosáhnout na všechna místa, proniknout do všech zákoutí a účinně odstranit nánosy zimních nečistot. Proto by prvním krokem při jarní očistě auta měla být návštěva bezkontaktní myčky. Proud vody je ideální pro opláchnutí a vyčištění obtížně dostupných míst, jako jsou podběhy, mřížka chladiče a další místa, na která běžně nedosáhnete.

Mohlo by vás zajímat:  Předejděte mlžení oken v autě jednoduchými kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Vyhledejte myčku s kartáči

Hned jak dokončíte první krok očisty auta, je vhodné se zaměřit na hledání myčky vybavené kartáči. Ačkoli byste neměli očekávat zázraky, tato myčka vám ušetří mnoho času. Stačí si vybrat základní a nejlevnější program. Kartáče jsou skvělým nástrojem pro odstranění největších povrchových nečistot a po vyjetí z myčky bude vaše auto opět vypadat jako nové. Nicméně jarní péče zde stále nekončí.

Ruční práce nakonec

Když jste odstranili skryté i větší nečistoty z vozidla, je čas přejít k ruční péči. Prvním krokem je důkladné ruční umytí auta. Použijte kvalitní autošampony a jemné hadříky. Tímto způsobem odstraníte i ty nečistoty, které kartáče v myčce nedokázaly úplně vyčistit. Po důkladném umytí je důležité auto pečlivě vysušit.

Mohlo by vás zajímat:  Myčka disponuje funkcí, o které málokdo ví. Přitom dokáže předejít nepříjemnému problému

Poté přichází na řadu dodání lesku a samozřejmě i potřebná konzervace. Vyleštěte karoserii a aplikujte ochranný vosk. Tímto způsobem se váš automobil po zimě bude opět lesknout jako nový, s jistotou, že na něm nebudou nečistoty tak snadno ulpívat. Díky tomu bude následná péče mnohem jednodušší.

Zdroj: https://www.goget.com.au/blog/how-to-wash-a-car-properly