Parkování v létě má svá pravidla

Na rozdíl od zimy se v létě nemusíme obávat zledovatělých vozovek, sněhových závějí či problémů s nastartováním v důsledku mrazivého počasí. S letním teplem ale přicházejí další potenciální problémy, které je třeba vzít v úvahu. Když se očekávají vysoké teploty, je nezbytné mít na paměti několik důležitých věcí. Je však zřejmé, že na některé z nich někteří lidé nedávají příliš velký pozor, jak svědčí parkoviště plná nezodpovědně zaparkovaných vozidel. Jaké věci by měly být samozřejmostí pro provoz vozidel v letním období?

Mohlo by vás zajímat:  Vyhněte se dopravním nehodám. Po městě je mnoho možných nebezpečí

Rizika nezodpovědného letního parkování

Letní parkování může přinést nepříjemné důsledky, pokud nejsme dostatečně opatrní. Mnoho lidí si myslí, že stačí nechat otevřená okénka, aby se v interiéru vozu udržovala příjemná teplota. Bohužel tato metoda skrývá významná rizika. Nečekané letní bouřky mohou zanechat interiér auta mokrý a znehodnotit vnitřní vybavení. Navíc otevřená okénka jsou lákadlem pro zloděje, kteří se mohou snadno dostat do vozidla a odcizit cenné věci.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na to, co necháte v autě

Je velmi nebezpečné nechávat v autě zaneprázdněného potomka nebo domácího mazlíčka, zvláště v parných letních dnech. Teplota v interiéru vozu zaparkovaného na slunci může rapidně stoupat a vytvářet extrémní nebezpečí. Nikdy nemůžeme předvídat, jestli se vrátíme zpět k autu během několika minut, a je možné, že se zámek porouchá. Z hlediska bezpečnosti nesmíme nikoho nechávat v autě.

Mohlo by vás zajímat:  Barva vozu prozradí o řidiči mnohé

Elektronika vysoké teploty nemusí vydržet

Pro mnoho lidí je jejich auto přepravním prostorem plným nepotřebných věcí, a to nejen v zavazadlovém prostoru, ale i v kabině. Věci ponechané volně v autě, které je zaparkováno na přímém slunci, představují velké riziko. Potraviny, léky, či dokonce plastové lahve s vodou mohou způsobit zdravotní komplikace v důsledku vysokých teplot. Je důležité si uvědomit, že i elektronika ponechaná v rozpáleném voze může být ohrožena, protože akumulátory nemusí snést vysoké teploty.

Zdroj: https://www.rd.com/list/car-tips-summer/