Nepřemožitelná jedlá soda dokáže i léčit. Zklidní podráždění i alergickou reakci

Jedlá soda je levný produkt, který zakoupíte téměř v každém obchodě. Nejčastěji ji používáme v kuchyni do pečení nebo jako domácí bělicí prostředek. Na internetu je spousta tipů, jak se díky ní zbavit pachů, vyčistit různé nečistoty, ale věděli jste, že má léčivé vlastnosti? Proč se ji vyplatí mít doma v zásobě?

Co je vlastně zač ta jedlá soda?

Historie jedlé sody sahá až do 18. století, kdy byla objevena v Americe. Její vlastnosti využívali obyvatelé koloniální Ameriky nejprve v oblasti pečení. V dnešní době víme, že má daleko více uplatnění. Jedlá soda je vlastně hovorový a obchodní název hydrogenuhličitanu sodného, který má tyto vlastnosti:

  • pohlcuje pachy,
  • neutralizuje kyseliny,
  • má čisticí účinky,
  • dokáže léčit.

Nicméně pokud jste nevěděli, že se jedlá soda dá využít i v oblasti medicíny, tak nevěšte hlavu, dozvíte se, kde všude se dá použít.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak a při čem aplikovat jedlou sodu?

Hydrogenuhličitan sodný je výbornou volbou, pokud jste schytali bodnutí hmyzem. Posiluje totiž imunitu, podporuje regenerační schopnosti organismu, zabraňuje vzniku infekcí a zastavuje pohyb bakterií. Jak aplikovat sodu na rány? Nejlepší je si připravit speciální pastu složenou z 1 lžičky vody smíchané s 1 lžičkou jedlé sody. Tuto směs následně vtírejte do pokožky.

Mohlo by vás zajímat:  Oslaďte si život zdravě. Kdoulová šťáva posílí imunitu a postaví zpátky na nohy

Pozor! Nepoužívejte na otevřené a mokvající rány. Máme na mysli bodnutí komárem, vosou nebo dalším hmyzem. Tato pasta je vhodná i po očkování, kdy místo vpichu zčervená a oteče. Kromě těchto potíží můžete využít jedlou sodu i v případech, kdy se objeví otok, zarudnutí, popáleniny, žluté nehty, pálení žáhy a nepříjemný zápach z úst.

Soda k očištění těla?

Jedlou sodu můžete použít i pro domácí očistu těla od toxinů a k normalizaci pH v těle. Každý den byste si měli připravit speciální nápoj. V případě překyselení organismu se doporučuje požít jedlou sodu společně s cukrem. Tato terapie by neměla trvat déle než 3 týdny, ale nezapomeňte se poradit s lékařem kvůli případným kontraindikacím.

Zdroj: https://food.ndtv.com/beauty/8-ways-to-use-baking-soda-for-the-most-common-skin-problems-1682288