Nevraživost mezi cyklisty a motoristy je odvěká. Někdy jsou ale řidiči aut naštvaní právem

Mezi řidiči automobilů a cyklisty panuje už od pradávna velká nevraživost. Je to dané především tím, že cyklisté se většinu času „motají“ na silnici u postranní čáry, jezdí ve dvou vedle sebe a nedávají pozor. Cyklistům se zase nelíbí, že je řidiči špatně objíždějí nebo na ně troubí.

Neosvětlený cyklista riskuje nejen svůj život

Cyklisté většinou jezdí na místech, kde by neměli. Páchají dopravní přestupky, za které nedostávají pokuty, a to řidiče aut pěkně štve. Navíc cyklisté, většinou například po požití alkoholu, ani nepoužívají světla či ochranné pomůcky. Snadno tak ohrozí nejen svůj život, ale také ostatní účastníky provozu. Jsou si na silnici opravdu všichni rovni? Podle tohoto měřítka to tak nevypadá.

Všichni by měli dodržovat pravidla silničního provozu, která nejsou složitá. Jestli víte, že jste některé pravidlo porušili, je nutné si to uvědomit a přijmout zodpovědnost. Ta může být spojená také s pokutou, kterou dostanete od policisty. U nás to ale vypadá, že řidiči sice pokuty dostávají, ale cyklisté jsou jakousi výjimkou a policisté je přehlížejí.

Mohlo by vás zajímat:  Říjen je měsícem pokut. Policisté začínají chytat řidiče, kteří mají problém se světly
Zdroj obrázku: Freepik

Cyklisté využívají toho, že jsou cyklisté

Mnoho cyklistů se přestupků dopustí z nevědomosti, ale jsou takoví, kteří vědí moc dobře o tom, že je policisté nebudou pokutovat a zneužívají to ke svému prospěchu. Na to, abyste si mohli vyjet na kole, nepotřebujete žádné velké znalosti. Jestli cyklista nevlastní řidičský průkaz, nemusí vůbec vědět, jaká jsou silniční pravidla. To ale může znamenat nebezpečí nejen pro něj, ale také pro ostatní cyklisty nebo řidiče.

Mezi nejčastější přestupky, které může cyklista spáchat a co se opravdu děje, je nezastavení na značce STOP. Někteří dokonce ignorují červená světla na přejezdech. Na křižovatkách se jedná o opravdu velký risk. Dále můžete cyklisty vidět projíždět jednosměrnou ulicí v opačném směru nebo v zákazech vjezdu. Policisté by se měli zaměřit na tyto problémy, protože cyklisté si myslí, že se schovají mezi ostatními vozidly.

Zdroj:https://usa.streetsblog.org/2019/03/28/study-aggressive-driving-is-linked-to-seeing-cyclists-as-less-than-human/