Nejoblíbenější pochoutky udělají v těle akorát paseku. Těchto 6 potravin rovnou vyhoďte

Jsou nejkupovanější, nejoblíbenější a mnozí lidé vůbec netuší, co v sobě skrývají. Nejsou totiž vůbec zdravé, ale často si bez nich náš jídelníček nebo posezení u piva nebo vína neumíme představit. O čem je řeč? O šesti nezdravých potravinách, jejichž zvýšená konzumace vede k nadváze i rozvoji různých chronických nebo onkologických onemocnění. Které výrobky nemají v každodenním jídelníčku co dělat?

Průmyslově zpracované masné výrobky

Levné uzeniny s malým podílem masa nebo se strojně odděleným masem a konzervované masné výrobky obsahují příliš málo kvalitního masa a bílkovin, naopak větší množství chemických zvýrazňovačů chutí. Jsou sice oblíbené, ale mají nízkou nutriční hodnotu.

Chipsy, brambůrky a pochutiny k pivu i televizi

Jsou kalorické, ale všem se sbíhají sliny, jen je vidí! Pouhých 100 gramů chipsů nebo brambůrků obsahuje neskutečných 500 kalorií a neuvěřitelných 40 gramů tuku. A co teprve množství soli! Kromě soli jsou tyto výrobky plné umělých aromat, fosfátů, barviv a často i glutamanu sodného pro zvýraznění chuti. Při pravidelné konzumaci těchto výrobků hrozí nadváha, kardiovaskulární a další chronická onemocnění.

Sladké sycené nápoje a limonády

Cukr a prázdné kalorie, nic víc sladké sycené nápoje a limonády neobsahují. Tyto nápoje jsou důvodem pro nadváhu i pro cukrovku, protože se jejich konzumací zvyšuje inzulínová rezistence těla. Lidem milujícím tyto výrobky hrozí i nealkoholické ztučnění jater.

Mohlo by vás zajímat:  S chlapskou rýmičkou se k lékaři nechodí. Nachlazení pomůže zahnat několik běžných tekutin s rozdílným užíváním
Zdroj obrázku: Freepik

Margarín a průmyslové rostlinné oleje

Příliš tuků a trans izomerů, které obsahují margarín a různé průmyslové rostlinné oleje, jsou škodlivé a vedou nejen k nárůstu hmotnosti, ale také k rozvoji rakoviny. Vhodnějšími alternativami jsou klasické máslo a olivový olej.

Sladké čokoládové tyčinky

Dodají energii a rychle zvýší hladinu cukru v krvi, ale obsahují příliš cukrů a jsou doslova návykové. Do těla přináší prázdné kalorie, které zvyšují riziko nadváhy a cukrovky. Vhodnější alternativou je obyčejný banán, který dodá energii, ale obsahuje vlákninu a potřebné minerály.

Bujónové kostky a kořenicí směsi

Různé bujóny a kořenicí směsi obsahují příliš soli a chemické zvýrazňovače chuti, které sice dodávají pokrmům na intenzitě, ale vedou ke zvýšení krevního tlaku i kardiovaskulárním obtížím. Vhodnou alternativou je sušená zelenina a použití himalájské soli.

Zdroj: https://www.onecleverchef.com/10-health-threatening-foods-throw-away-asap/