Cukr se skrývá i tam, kde ho málokdo čeká. Většina potravin je potenciální hrozbou

Jídlo, které sníme každý den, ovlivňuje především naše trávení. Ve většině pokrmů se skrývá mnoho cukrů, což většinou ani nevnímáme. Pokud chcete cukr ve stravě omezit, je nutné se zaměřit na některé věci, kterými to ovlivníte. Zhubnete pár kilogramů a také se budete cítit mnohem lépe.

Jakými způsoby můžete omezit konzumaci cukru?

Některé výzkumy poukázaly na to, že každý rok sníme několik desítek kilogramů cukru. Je to šílené množství, které je nutné zmenšit. Nejde přitom o obyčejný cukr v kostkách nebo ten, který používáme do pečení. Cukr se ukrývá téměř ve všech potravinách, i když v různých podobách. Cukr sice ke svému životu potřebujeme, velmi ale záleží na tom, o jaký cukr se jedná.

Přebytečný cukr může za to, že je světě mnoho milionů obézních lidí. Někteří to „dotáhli“ do takové míry, že se nemohou zvednout z postele ani si dojít na záchod. Chtějí jen více a více cukru a nemají ani vůli ho omezit nebo se sebou něco dělat. Konzumaci cukru je potřeba velmi snížit a pomoci můžou i malé věci, na které si budete dávat pozor.

Mohlo by vás zajímat:  Nakládaná cibule je vitamínová bomba, která nesmí chybět v domácím burgeru ani salátu
Zdroj obrázku: Freepik

Kromě cukru jako takového jsou nebezpečné i jiné látky

Glukóza, laktóza nebo maltóza jsou látky, které se nacházejí v různých potravinách. Obsahují ho ovoce, mléko nebo jiné potraviny, a i když to není na první pohled patrné, mohou našemu tělu velmi ublížit. Vynechat bychom měli nejen klasický cukr, který můžete nahradit v čaji například čekankovým sirupem nebo jinou alternativou, ale také sacharidy v podobě bílého pečiva nebo těstovin.

Pokud chcete cukr vyhnat ze svého života, je důležité například sledovat etikety výrobků, které kupujete. Najdete tam informace o složení i o jiných hodnotách, kterými se můžete řídit. Je to jednoduchá metoda, jak cukr omezit. Vzdejte se nejen sladkostí jako takových, ale také slazených nápojů nebo slaných chipsů. Pijte jen minerální vody, ovocné čerstvé šťávy nebo čistou vodu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/8-ways-sugar-is-hidden