Na rekonstrukci bytu můžeme ušetřit. Pomůže dobrý plán a rozumné investice

Vylepšit si bydlení je vždy dobrá věc. Nejen, že se vám bude mnohem lépe žít, ale také zvýšíte hodnotu své nemovitosti. Pravdou je, že taková rekonstrukce může být v dnešní době velmi nákladná věc. Materiál i pracovní síla jsou extrémně drahé díky inflaci i dalším faktorům. Naštěstí existuje pár způsobů, jak na rekonstrukci můžete ušetřit, aniž byste museli šidit použité materiály.

Detailní plánování

V první řadě si rozmyslete, co všechno bude součástí rekonstrukce. Někdy musíte zbourat stěnu, posunout ji a znovu postavit. Podlahy, zvuková izolace, omítky, zateplení a mnoho dalších prvků musíte začlenit do svého plánu. Podle toho hned uvidíte, jak bude rekonstrukce náročná finančně.

Mohlo by vás zajímat:  Cestování může vyjít levněji díky výhodným letenkám. Internet nabízí jednoduché možnosti

Vlastní práce šetří peníze

Řemeslníci jsou velmi šikovní, ale také velmi drazí. Jakmile si můžete bourání, odvoz sutě nebo jiné činnosti udělat sami, měli byste zapojit své síly. Ušetřit na tom můžete i tisíce korun. Každá koruna, kterou při rekonstrukci ušetříte, se počítá do rozpočtu.

7097
Zdroj obrázku: Freepik

Ne všechno musí být nové

Podívejte se, jestli nemůžete použít materiály, které jste již měli doma. Renovace starších věcí nebo recyklace materiálů, které již máte k dispozici, vám také hodně ušetří finance. Všechno, co použijete na rekonstrukci (včetně nábytku) nemusí být zcela nové.

Mohlo by vás zajímat:  Všechny mucholapky i plácačky jsou zbytečné. Proti nenáviděnému hmyzu funguje oblíbený olej

Materiály z druhé ruky

Na bazaru často najdete materiály, které někdy zůstaly někomu jinému. Stejně tak tam najdete starší nábytek, který stačí jen natřít nebo na něj dát tapetu a bude jako nový. Podívejte se na všechny možné bazary na internetu a jistě najdete věci, které se vám hodí a budou prakticky zadarmo.

Porovnávejte nabídky

Dívejte se na různé dodavatele materiálů i stavební firmy. Vždy si porovnejte ceny u několika dodavatelů. Uvidíte, že najdete nejlevnější a nejvýhodnější nabídku na trhu. Musíte jen trochu hledat a nespoléhat se pouze na jeden obchod.

Zdroj: https://www.forbes.com/home-improvement/contractor/lower-home-renovation-costs/