Každou zimu zápolí řidiči s namrzlými okénky. S domácím rozmrazovačem bude se škrábáním konec

Zima je pro naše vozidla velmi náročná. Když máte auto přes noc venku, každé ráno se musíte potýkat se zamrzlým čelním sklem, zrcátky, zámkem i dveřmi. Můžete samozřejmě používat škrabku a každý den ztrácet velké množství času. Anebo si doma jednoduše vyrobte prostředky, které zabrání tvorbě ledové vrstvy na skle a vám ušetří hodně práce i času.

Co potřebujete na výrobu základního odmrazovače?

Na výrobu si připravte 3 sklenice lihového octa, 1 sklenici vlažné vody, měkký hadřík (ideálně z mikrovlákna), ručníky a kbelík. Než začnete na sklo cokoli aplikovat, musíte ho důkladně vyčistit. Jedině díky tomu ho nepoškodíte a prostředek bude fungovat správně. Vždy to dělejte v garáži nebo za dobrých povětrnostních podmínek. Slunný den bez silného větru bude pro tyto účely nejlepší. Snažte se také proces provádět při teplotách nad bodem mrazu nebo v garáži.

Mohlo by vás zajímat:  Na stopce řada řidičů zbytečně brzdí provoz
Zdroj obrázku: Freepik

Prostředek na odmrazování čelního skla

Do kbelíku nebo velké misky (podle potřeby) nalijte tři sklenice octa a přidejte sklenici vlažné vody. Důkladně suroviny promíchejte. Jakmile to budete mít hotové, můžete ve směsi namočit měkký hadřík a jemně ho vyždímat. Hadříkem následně ošetřete skla auta (uvnitř i venku) a zpětná zrcátka. Směs nechte přirozeně uschnout. Díky tomuto postupu se nebude tvořit ledová vrstva. Proces pravidelně opakujte během celé zimy a nebudete se muset potýkat s námrazou.

Domácí odmrazovač s alkoholem

Druhou možností, kterou si můžete připravit doma a skvěle funguje na čelní sklo, zrcátka, zámky i dveře, je domácí přípravek na bázi izopropylalkoholu (90%). Potřebovat budete lahev s rozprašovačem, kterou naplníte do třetiny vodou. Zbývající objem lahve dolijte izopropylalkoholem. Obojí jemně smíchejte a nastříkejte na sklo. Nakonec ho otřete hadříkem. Led začne okamžitě tát, takže byste ho měli mít vždy po ruce. Jestli parkujete venku na mrazu, neměli byste bez tohoto prostředku vycházet z domu.

Zdroj: https://www.tiresplus.com/blog/maintenance/make-windshield-defroster-spray/