Běh je ideálním pohybem pro efektivní hubnutí

Běhání je jedním ze sportů, který můžete dělat sami, s partnerem i přáteli. Jde nejen o skvělou formu pohybu, ale můžete s ním také velmi efektivně zhubnout. Efektivita hubnutí závisí hned na několika faktorech. Nejdůležitější je strava, intenzita a délka běhu. Myslet musíte také na kvalitu potravin, stejně jako délku spánku a mnoho dalších faktorů, které jsou klíčové pro zdravý životní styl.

Běhání spálí hodně kalorií

Běh je pohyb, při kterém spálíte hodně kalorií. Toto energeticky náročné cvičení se vám vyplatí, jestli chcete poměrně rychle a efektivně zhubnout. Čím déle a intenzivněji poběžíte, tím více kalorií spálíte. Je to naprosto logické, jestli chcete shodit přebytečnou hmotnost. Lidé volí běh jako svou metodu pro hubnutí právě proto, že dokážete spálit velké množství kalorií během jediného běhu.

Mohlo by vás zajímat:  Při tréninku i lehkém cvičení potřebuje tělo dodat energii. Sestavte si jídelníček na míru

Metabolismus se zrychlí, což podpoří hubnutí

Pravidelná fyzická aktivita je klíčová k tomu, aby se ve vašem těle zrychlil metabolismus. Běhání je jednou z metod, kterou můžete dosáhnout svého cíle. Díky tomu budete spalovat kalorie, i když nebudete zrovna na běžeckém pásu nebo venku v běžeckých botách. Dokonce můžete spalovat více kalorií i během spánku. Běhání je skvělý způsob, jak můžete metabolismus podpořit.

3799
Zdroj obrázku: Freepik

Tuk postupně zmizí

Běhání patří mezi kardio cvičení, které vždy pomůže snížit množství tuku na těle. Pravidelné běhání je ideální možností, jak se zbavit tuku na konkrétních místech, ale také získat svaly na svém těle. Když spojíte běhání s vyváženou stravou, zbavíte se velmi rychle a jednoduše tukových zásob, které máte na těle. A zásob, kterých se chcete pomocí tohoto sportu zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Nenáviděný tuk na stehnech zmizí za 4 minuty. Krátké a intenzivní cvičení dokáže zázraky

Naberete svalovou hmotu

Běhání nebude mít jen jediný efekt. V první chvíli jistě zhubnete, ale zároveň začnete nabírat svalovou hmotu. To je velmi příjemný vedlejší efekt cvičení, který si po nějaké době začnete užívat. Při běhání posílíte hlavně nohy, ale také ruce, záda a střed těla. Musíte se ale soustředit i na vhodnou stravu a trénink, protože bez toho můžete při pravidelné běhání svaly dokonce ztratit.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/running-for-weight-loss