Ledová káva v létě osvěží, na tělo působí ale trochu jinak než horká varianta

Fenomén dnešní doby. I tak se dá nazvat tento oblíbený nápoj. První zmínky o jeho původu sahají do Afriky, konkrétně do Etiopie. V 17. století se dostává do Evropy. Mezitím prošel tolika změnami a způsoby přípravy, až se dostal na popředí žebříčku oblíbenosti. Pijí ho lidé téměř na celém světě napříč kontinenty. Existuje hodně způsobů, jak ho připravit. Kávu lze připravit horkou i studenou, která ale je ta zdravější a která má více prospěšných látek? To zjistíte v našem článku.

Mohlo by vás zajímat:  Váha nemusí ukázat správnou hmotnost. Záleží na době, kdy na váhu stoupneme

Způsob přípravy kávy

Velice důležitým aspektem je samotný způsob přípravy kávy. Více vlastností a antioxidantů má káva připravená za horka. Proto se vyplatí vybírat nápoje na bázi horkého espressa i přes to, že zvolíte například frappé. Káva za studena má dle mnohých lepší chuť a přirozenou sladkost.

U přípravy je velice důležité dbát na přísady, které do ní přidáváme, ať už za tepla, nebo studena. Nejlepším způsobem je chystat nápoj bez přidávání cukru nebo plnotučného mléka. Pokud ale toužíte osladit si šálek, zkuste sáhnout po přírodní variantě, jako je třeba med.

Mohlo by vás zajímat:  Nealkoholické pivo je skvělá alternativa nejen pro řidiče. Sportovcům pomůže k lepším výkonům
Zdroj obrázku: Freepik

Proč pijeme kávu?

Je to velice prosté. Zejména pro nabuzení po ranním vstávání. Co vás po ránu probudí, nakopne a ještě chutná skvěle s nádhernou vůní? Ano, káva! Káva totiž obsahuje kofein, který nabudí tělo k lepšímu výkonu. Jsou ale lidi, kteří ji pijí jen sporadicky kvůli chuti a vůni. Tento nápoj se pije bez ohledu na roční období, ať už v zimě na zahřátí, nebo naopak pro ochlazení v parných letních dnech.

Benefity pití kávy

Dříve byla káva považována za stimulant, dnes jsou především zdůrazňovány její účinky na zdraví. Nedávné studie zjistily, že pití tohoto nápoje v mírném množství (3–5 šálků denně) snižuje riziko:

  • předčasného úmrtí,
  • kardiovaskulárních onemocnění,
  • metabolického syndromu,
  • cukrovky 2. typu a některých druhů rakoviny.
Mohlo by vás zajímat:  Ty nejlepší superpotraviny stojí pár korun. Dodají vitamíny, posílí paměť a pečují o zrak

Nezapomínejte na pitný režim. Jelikož káva dehydratuje, doporučuje se vypít sklenici vody pro doplnění tekutin v těle.

Zdroj: https://coffeecraftcode.com/iced-coffee-vs-hot-coffee-similarities-and-differences/