Obezita je víc než estetický problém. Bez silné vůle a motivace se zhubnout nikdy nepodaří

Obezita je velmi nebezpečný stav, který může ohrozit zdraví. Jestli necháte tloustnutí dojít tak daleko, že se sotva můžete hýbat, ohrožujete se na životě a bude velmi těžké se zase dostat do formy. Lidé, kteří trpí obezitou, nemají žádný společenský život a jejich jedinou útěchou je zase a znovu jídlo. Obezita znamená, že máte v těle zbytečně moc tělesného tuku, který se ukládá do různých partií.

Co je příčinou obezity? Může jich být hned několik

Obezita je velmi závažná nemoc, kterou je nutné řešit hned v jejích začátcích. Bude nutné omezit příjem tučných výrobků, sladkostí, sladkých nápojů a jiných pokrmů, které obsahují nezdravé tuky. Pro mnoho lidí je toto jídlo ale závislost, které se jen těžko zbaví bez pomoci ostatních. Pro takové lidi je vhodné vytvořit jídelníček na míru a bude potřeba dohlédnout na to, aby podle něj skutečně jedli.

Mohlo by vás zajímat:  Meloun je plný vzácných antioxidantů a skvěle osvěží. Přesto by se mu někteří měli vyhnout

Obezita je nemoc jako každá jiná. Proto je nejdříve nutné diagnostikovat, že se skutečně jedná o obezitu. Změna stravy je v tomto případě namístě, ale možná bude trvat delší dobu, než se vůbec projeví výsledky. Jestli chcete zhubnout, musíte znát také příčiny nadváhy nebo obezity. Za přejídání nebo chuť na sladké může například stres, který se snažte co nejvíce omezit.

Zdroj obrázku: Freepik

Obezita může znamenat i další problémy

Kromě obezity se mohou vyskytnout také jiné zdravotní komplikace. Hormonální poruchy, ale také bolesti hlavy, otoky nebo další problémy se mohou objevit společně s obezitou, která vážně naruší běžný život. Pokud přijímáte více kalorií, než spalujete, snadno se dostanete do hodnot, které se vám nebudou líbit. A pak přibydou právě zdravotní komplikace. Postupem času pak sotva vyjdete schody a procházka pro vás bude nadlidský výkon.

Mohlo by vás zajímat:  Přestaňte akné na zádech schovávat pod tričkem. Je čas se ho konečně zbavit

Dobrý dietolog pak s vámi probere příčinu nadváhy, bude se vás ptát na váš život, na vaše stravování, jak často se hýbete a jestli opravdu chcete s nadváhou nebo obezitou zatočit. Budete muset projevit pevnou vůli, abyste se dostali na váhu, kterou chcete mít. Pokud ale vydržíte, odměnou vám bude pěkné tělo a také zdravé sebevědomí.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/obesity/diagnosis-treatment/drc-20375749