Luxus uprostřed oceánu: v plujícím hotelu nechybí bazén, kino ani tenisový kurt

Jmenuje se Super Servant 3 a je první super jachtou svého druhu na světě. Dokáže přepravit desítky tun nákladu, vrtulníky, letadla nebo auta. Na palubě se vykoupete ve velkém venkovním bazénu, zajdete do kina či akvária. Nechybí ani tenisový kurt! Takový luxus není za hubičku a noví majitelé si musí připravit jmění.

Vznikla z japonského zaoceánského trajektu

Trvalo dlouhé 3 roky, než došlo k dokončení Super Servanta. Jachtu navrhl designér Timur Bozca a vyrobena byla v turecké loděnici Karmarine. Byla zhotovena na základě unikátní japonské nákladní lodi z roku 1982. Loď je výjimečná tím, že má schopnost částečně se potopit při zaplavení zásobních nádrží. Jelikož byla vidět pouze příď lodi s nástavbou, působila dojmem, že se potápí. Designér okamžitě pochopil, že je to skvělá příležitost vytvořit jedinečnou jachtu pro miliardáře.

Zdroj obrázku: Freepik

Luxusní hotel plující v oceánu

Na přídi s nástavbou čeká luxusní apartmá s 360stupňovým panoramatickým rozhledem na oceán. Pro posádku a další přátele majitele je zde připraveno dalších 20 kajut. Na palubě nechybí kino, venkovní bazén a velká jaccuzi. Po náročném tenisovém zápase si navíc můžete užít chvíle klidu a pohody v botanické zahradě a akváriu. Ani na „obyčejné“ jachtě takové vymoženosti nenajdete.

Loď je schopna převézt desítky tun nákladu a je vybavena jeřábem, který s ním může manipulovat. Na zádi lodi je umístěna větrná turbína, která využívá sílu mořského větru a dobíjí lodní baterie. I přesto všechno si loď zachovala schopnost se částečně ponořit.

Na kolik tato hračka vyjde?

Bohužel turecký výrobce nespecifikoval přesnou částku, kterou tato loď bude stát. Ze zveřejněných informací však lze usuzovat, že nepůjde o levnou záležitost a jde o hračku pro bohaté. Jak všichni víme, lodní doprava není příliš ekologická. Když uvážíme všechna pro a proti, stojí zahrát si tenis uprostřed moří za to?

Zdroj: https://geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-nowa-plywajaca-zabawka-dla-miliarderow-na-pokladzie-tego-jac,nId,5810988