Po arašídovém máslu se můžou psi utlouct. Tahle pochoutka jim prospěje jen za jediné podmínky

Arašídové máslo milují děti i dospělí. Je to chutná pasta, kterou si můžete namazat nejen na kousek chleba, ale spousta lidí ji konzumuje pouze lžičkou. Hodí se ke slaným pokrmům, protože má velmi výraznou chuť. V arašídovém máslu najdete také mnoho živin, takže si ho můžete s radostí dopřát. Myslíte si ale, že můžete dát arašídové máslo také zvířatům?

Čtyřnozí mazlíčci ho také milují

Je vhodné dávat zvířatům produkty, které jsou určené pro lidi? Arašídové máslo se vyrábí s přídavkem rostlinných tuků, ale také obsahuje sůl a cukr. I když by mělo být potravinou, která je zdravá, není tomu vždycky tak. Dávejte si proto pozor, jaké potraviny dáváte zvířatům, protože jim jimi můžete ublížit. V arašídovém másle byste měli najít vysoký podíl ořechů. Obsahuje cenné vitaminy a živiny, jako například vitaminy A nebo E. Vitaminy skupiny B jsou v něm také zastoupeny.

Mezi minerální látky, které obsahuje arašídové máslo, patří draslík, zinek nebo chrom. Arašídové máslo má pozitivní vliv na funkci střev, proto si ho můžete dát bez obav. Ale proč ho tolik milují psi? Pasta z ořechů v nich vzbuzuje touhu po obyčejném mase. Ořechy jsou mastné, slané a zároveň nasládlé. Často se tak stane, že u vás bude mlsně stát a olizovat se jen při představě, že otevřete sklenici s arašídovým máslem.

Mohlo by vás zajímat:  Crimson vám ukáže, jak dobrá dokáže být ryba. Patří k nejčistším druhům na světě
Zdroj obrázku: Freepik

Psi můžou konzumovat ořechy, ale je třeba dát pozor

Psům můžete ořechy dávat, nemusíte se bát, že by se otrávili nebo něco podobného. Vitaminy, které jsou rozpustné v tucích, zlepšují stav jejich srsti a minerály, které arašídové máslo obsahuje, podporují nervová spojení. A jestli je máslo pro psy zdravé, záleží na tom, z čeho je vyrobené.

Dávejte si pozor, abyste psům dávali pouze kvalitní potraviny. Neměli byste jim dávat máslo, které obsahuje spoustu soli a cukru. Vhodná nejsou ta, která obsahují xylitol. Je to látka, která je pro zvířata velmi jedovatá, a stačí jí přitom velmi malé množství. Arašídové máslo je vhodné pouze pro aktivní psy. Nedávejte ho psům, kteří jsou nemocní nebo se vůbec nehýbou, protože je vysoce kalorické.

Zdroj: https://www.bluecross.org.uk/advice/dog/can-dogs-eat-peanut-butter