Klíč v zámku je pozvánka pro zloděje. Zabezpečit dům je třeba úplně jinak

Můj domov, má pevnost – toto rčení je většině z nás povědomé. Podnikáme mnoho opatření ke zvýšení bezpečnosti členů domácnosti a věcí uložených v bytě. Necháváte vždy klíč v zámku v noci, abyste zabránili zlodějům dostat se dovnitř? Ukazuje se, že tento zvyk je vlastně proti vám.

V tento mýtus stále věří mnoho lidí

Při vstupu do domu reflexivně otočíme klíčem a obvykle jej necháme v této poloze. Na jedné straně je to v mnoha případech automatická akce. Koneckonců v okamžiku, kdy je klíč v zámku, není možné jej otevřít druhou sadou klíčů zvenčí. Je těžké nesouhlasit. Zároveň by bylo nerozumné očekávat, že zloději budou používat klíč dokonale přizpůsobený mechanismu v našich dveřích.

Klíč v zámku nechrání proti vloupání

Je důležité pochopit, jak většina zámků funguje. Klíče mají charakteristický tvar a jejich jazýčky dokonale zapadají do zámku, což umožňuje otočit celý mechanismus a otevřít nebo zavřít dveře. V okamžiku, kdy necháme klíč v zámku, zůstává celý systém v odemčené poloze. Ukazuje se, že je to velké plus pro zloděje, kteří hledají snadný způsob, jak se dostat dovnitř. V takové situaci stačí jednoduchá věc, aby se zloděj dostal dovnitř. Bude k tomu potřebovat jen obyčejný kus drátu.

Mohlo by vás zajímat:  Pivo dodá fíkusu důležité živiny. Aplikovat lze na tři různé způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Jak zabezpečit svůj domov?

Pokud jde o klíč, stačí upravit své návyky. Do zámku jej můžete zasunout pouze částečně. Jedná se o účinnější způsob, jak tento mechanismus zablokovat a ztížit potenciálním zlodějům vniknutí dovnitř. Co ještě můžeme udělat pro ochranu svého majetku?

  • Je důležité zvyknout si zavírat dveře, i když jsme se vrátili domů jen na chvíli.
  • Nenechávejte klíče na nápadném místě přímo u vchodu.
  • Také se nedoporučuje nechávat peněženku a jiné cennosti na chodbě, a už vůbec ne v kabelce.
  • Je zakázáno ukrývat klíče pod rohožkou, květináčem nebo v jiné podobně „promyšlené“ skrýši. Bohužel zloději přesně vědí, kde hledat.

Bezpečnostní zámky

Vhodným způsobem, jak zabezpečit svůj dům, je použít bezpečnostní zámky. Nebojte se použít více zámků na jedny dveře. Pro domácí použití je také možno využít alarmy a zabezpečovací kamerový systém. Není vhodné upozorňovat na blížící se dovolenou na sociálních sítích a dávat tak potencionálním zlodějům najevo, že ve vašem domě nebude nikdo přítomen.

Zdroj: https://www.caldersecurity.co.uk/is-it-safe-to-leave-your-keys-in-the-back-of-the-door/