Ušetřete na topení i bez zbytečného mrznutí. Malé změny dokážou snížit účty o tisíce

Chcete ušetřit na vytápění? Vadí vám, že ceny energií jdou neustále nahoru? Pak jste tu správně, protože poradíme, jak ušetřit na vytápění. Rostoucí ceny mnohým domácnostem dělají starosti a lidé se snaží vymyslet způsoby, jak ušetřit na topení. Své každodenní návyky ale můžete jednoduše změnit, stačí neustále opakovat nové, abyste si je zapamatovali.

Na účtech se může objevit obrovská suma

Nechcete se vzdát svého teplého domova, ale zároveň se bojíte, že vaše účty za elektřinu budou vysoké? Proto se vyplatí vědět, jak ušetřit, a to nejen tím, že budete méně topit. Někteří lidé radí, že se máme více obléknout, ale není to vždy řešení. Je potřeba zajistit, abyste doma měli teplo, ale zároveň vás to nestálo peníze navíc. Letošní i příští rok se můžete těšit na slevy na energie.

Mohlo by vás zajímat:  Krtci na zahradě: škůdce vyženou zvukové plašiče i určité vůně

Dávejte si ale pozor, na kolik stupňů doma topíte. Je totiž zásadní, na jakou teplotu topení nastavíte. Nevyplatí se mít v domácnosti přetopeno, zároveň je ale vhodné mít teplotu nastavenou tak, abyste ji nemuseli během dne vůbec měnit. V místnostech, ve kterých často pobýváte, můžete mít teplotu 20 stupňů. I když se oblékání jeví jako dobrý nápad, z dlouhodobého hlediska to není vhodné.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak můžete ušetřit na vytápění?

Je vhodné upravit teplotu podle denní doby. Záleží tak na tom, jak často doma budete. Pokud pracujete dopoledne a nejste doma, nevyplatí se mít topení zapnuté. Naopak si ho nastavte tak, aby se vám sepnulo odpoledne, kdy doma budete. Na noc pak stačí teplota kolem 18 stupňů, protože se při takové teplotě dobře spí a navíc bude vzduch dobře cirkulovat.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z cigaret je odolný, domácí prostředky s ním ale zatočí a zanechají příjemnou svěžest

Rozhodně se nevyplatí vypínat a zapínat topení například několikrát během dne, protože nedocílíte toho, že budete mít doma teplo. Pravidelně se vyplatí také větrat, stačí několik minut denně ráno. Nadměrné ochlazení těla může být nebezpečné. Je také nutné si nechat zkontrolovat radiátory, protože jinak nebudou fungovat správně a teplo se může uvnitř nich kumulovat.

Zdroj: https://www.geico.com/living/saving/money/how-to-slash-your-heating-bill/