Klíč v zamčených dveřích zevnitř ve vstupu zlodějům nezabrání

Jak uchránit domov před zloději nebo lupiči? To je otázka, kterou si klade mnoho majitelů nemovitostí, proto se snaží zvýšit bezpečnost pomocí různých prostředků včetně kamer a zabezpečovacích zařízení. Přesto dělají často jednu velikou chybu, nechávají přes noc klíč v zámku. Kupodivu tento zvyk je velmi nebezpečný, protože šikovní lapkové si umí otevřít dveře o poznání snáze. Raději je vhodné volit jiný způsob uložení klíče. Proč?

Klíč v zámku jako jistota

Mnoho lidí věří v mýtus, že zamčené dveře s klíčem ponechaným uvnitř zámku zamezují vstupu zvenčí za všech okolností. Z toho důvodu hned po příchodu domů jen otočí klíčem a nechají jej v dané pozici. Pro většinu obyvatel bytů a domů se jedná o automatickou činnost, přičemž nelze tímto způsobem u většiny zámků vložit klíč a otevřít s náhradní sadou z druhé strany. Z bezpečnostního hlediska tedy není takové řešení šikovné, zločince navíc tento způsob nezastaví.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí málo a doma může být tepleji i bez vyšších nákladů na topení. Pomůže samotný interiér
Golden Doorknob With Keys White Door
Zdroj obrázku: Freepik

Zamčené dveře nechrání zcela

Jistě zamčené dveře fungují dobře pro ochranu zvenčí, ale rozhodně nejsou stoprocentní obranou proti vniknutí. Většina zámků má jednoduchý mechanismus, který funguje na základě výrazných tvarů a do sebe zapadajících jazýčků, klíčem lze tedy snadno otáčet celý mechanismus. A právě klíč v zámku zapříčiní, že mechanismus zůstane odemčený. To samozřejmě vědí zloději, kteří se pak velmi snadno dostanou skrz takto uzamčené dveře do interiéru pomocí obyčejného drátu.

Raději jen napůl

A jak tedy ochránit svůj majetek lépe a nedopustit návštěvu nezvaných hostů? Mnohem efektivnější je klíč po uzamčení zlehka povytáhnout, aby se mechanismus zablokoval. Stále však existuje možnost proniknutí, na to je třeba myslet vždy, proto se hodí zajistit bezpečnost také pomocí dalších prostředků, světel a kamer. Současně se důrazně doporučuje neponechávat klíče od nemovitosti a od auta spolu s doklady a dalšími cennostmi v zádveří nebo na odkládacím místě hned za dveřmi. A schovávat snad klíče od domu do květníku nebo pod rohožku? To snad nikdo nemůže v dnešní době myslet vážně, takto triviální skrýše odhalí úplně každý.

Zdroj: https://www.caldersecurity.co.uk/is-it-safe-to-leave-your-keys-in-the-back-of-the-door/