Ušetřit na vytápění pomůže banální věc. Stačí ji pootočit do správné polohy

Téma úspor a nákladů za vytápění je v tuto chvíli velmi aktuální. Každý hledá možnosti, jak na plynu nebo elektřině co nejvíce ušetřit. Nejvyšší položkou je pochopitelně vytápění, a tak lidé hledají cesty, jak ušetřit co nejvíce. Někteří začnou topit na méně stupňů, jiní mění způsob vytápění, další zase izolují. Tu nejjednodušší možnost ale může provést každý – stačí přepnout okna do zimního režimu.

Zimní a letní režim

Takzvaný zimní a letní režim nemusí mít každé okno. Pokud ale tímto řešením ta vaše disponují, je namístě věnovat jim pozornost. Rozdíl v zimním a letním režimu je jednoduchý. V tom zimním okna lépe těsní, aby teplo zbytečně neunikalo z místnosti. V tom letním je těsnost nižší, aby mohl do místnosti proudit čerstvý vzduch a nedocházelo například k výskytu plísní.

Mohlo by vás zajímat:  Pavouky do našich domovů nevpustí síť v oknech a specifické vůně
Zdroj obrázku: Freepik

Možností je několik

Přepnout okno na zimní režim se může v závislosti na jednotlivých typech oken lišit. Ideální situace je, pokud máte v kovovém ránu okna šestihran s otvorem a tečkou. Tečka dole znamená režim letní, tečka vlevo zase zimní. Stačí proto pomocí imbusu pootočit na správnou stranu a okno je nastaveno. Někdy místo tečky najdete jako značku čárku. V takovém případě pootočte šestihranem tak, aby byla čárka ve svislé poloze.

Někdy tečku nebo čárku v rámu okna nenajdete, a tak musíte trochu zaimprovizovat. S imbusem v ruce budete otáčet přepínač směrem k těsnění, čímž zajistíte aktivaci právě zimního režimu okna. Jsou ale i okna, ve kterých naleznete oválný čep. I tady je třeba nastavit ho do správné polohy. Ta je v případě potřeby zimního režimu tou vodorovnou.

Mohlo by vás zajímat:  Bohatství nespadne do klína samo. Díky několika zásadám ho ale může dosáhnout každý

Nejste si jistí?

Co když si nejste jistí, zda jste okno nastavili správně? Není nic jednoduššího než to otestovat. Nastavte jednu, poté druhou polohu a okno se pokuste zavřít. Poloha, kdy klade okno při zavírání větší odpor a na kliku je nutné vynaložit vyšší sílu, je polohou zimní a okno je nastaveno správně. Tak, aby vám pomohlo ušetřit peníze.

Zdroj: https://homemaster.desigusxpro.com/en/kak-perevesti-okna-v-zimnijj-rezhim.html