Jakými způsoby můžete ušetřit peníze na Silvestra?

I když to na první pohled nevypadá, Silvestr se může docela prodražit. Možná bude levnější, když si půjde s přáteli sednout někam do baru, protože domácí přípravy mohou hodně zasáhnout do vašeho rozpočtu. Vy vám ale poradíme, jak během Silvestra ušetřit a maximálně si ho užít.

Silvestr vás nemusí přijít draho, stačí si všechno rozvrhnout

Silvestr pro většinu lidí znamená hlavně spoustu jídla a pití. Jednohubky, chlebíčky, slané pečivo, chipsy a tyčinky, také nějaké sladkosti – podle toho, kolik k sobě pozvete lidí, bude taky vypadat sváteční tabule. Nesmíte zapomenout ani na alkohol ani nealkoholické nápoje, které jsou také drahé.

Zkuste to ale letos trochu změnit. Jestli chcete ušetřit, můžete to udělat hned několika způsoby, které ale nebudou vypadat sobecky. Využít na přípravy můžete suroviny, které jste si nakoupili do zásoby na Vánoce nebo „co kdyby náhodou“. Takto schované můžete mít i různé alkoholické nápoje, které jste dostali například k narozeninám. Ušetříte tím spoustu peněz, a navíc se zbavíte lahví.

Mohlo by vás zajímat:  Chcete ušetřit peníze? Vyzkoušejte triky, jak na to

S přáteli se domluvte, že každý něco přinese

Další možností, jak ušetřit, je nechat přátelé přinést určitý druh občerstvení. Můžete se domluvit na rozpočtu a každý přinese jídlo a pití dle svého uvážení. Všichni se pobavíte a každý ušetří spoustu peněz. Ohňostroje patří k oslavám poslední noci roku. Jestli ale chcete ušetřit, kupovat je nemusíte. Bude stačit, když vyjdete ven se sklenkou v ruce a budete se kochat okolními. Ušetříte nejen peníze, ale také své zdraví, protože budete v bezpečí.

Na ohňostroj se také můžete jít podívat na náměstí nebo náves. V podstatě jste si za něj zaplatili ze svých daní a byla by škoda o něj přijít. Domluvte se tedy s přáteli, že zavítáte na velký ohňostroj. Hlavně poslední den v roce na sebe buďte milí a ohleduplní, ať do toho nového roku vstoupíte s veselou náladou.

Zdroj: https://www.savethestudent.org/money/student-budgeting/7-new-year-money-savers-to-act-on-now.html