Jak se postarat o trávník během podzimu?

Podzimní péči o trávník zvládnete levou zadní, pokud budete vědět, jaké kroky máte podniknout. Musíte se postarat nejen o jeho vzhled, ale také ho připravit na zimu. Během září tak můžete na zahradě a trávníku udělat mnoho práce, která vám pak ušetří čas zase na jaře, až budete o trávník pečovat po tuhé a studené zimě.

Jak o trávník pečovat?

Každý majitel zahrady by měl vědět, kdy ho má posekat. Je to estetický problém, ale pokud trávník nebudete sekat pravidelně, zaroste, nepůjde na něm nic sázet ani ho různě upravovat pro své potřeby. Nenechte tak na své zahradě bujet džungli, která bude nevzhledná. I u sekání jsou ale pravidla. Nikdy nesekejte trávník brzy ráno a pozdě večer. V podzimních měsících bude nejlepší počkat do dopoledne nebo odpoledne.

Trávník v případě suchého podzimu můžete také zavlažovat. Někdy je září opravdu teplé a suché a je nutné použít dešťovou vodu, abyste trávníku dopřáli vláhu, stejně jako v jarních nebo letních měsících. Zalévejte hlavně ráno, dokud ještě není ostré slunce nebo později večer, kdy už slunce zapadá.

Mohlo by vás zajímat:  Podle čeho vybírat vánoční stromek?

Trávníku dopřejte hnojivo a na podzim shrabejte listí

V září se trávník může naposledy pohnojit. Existují na to speciální hnojiva, která se používá na podzim. Na rozdíl od jarních hnojiv jsou tyto bohatá na draslík a fosfor. Na jaře místo nich používáte přípravky bohaté na dusík. Rostliny se díky hnojivu stanou odolnější vůči plísním a dalším neduhům, které v zimě mohou nastat.

S podzimem je spojené také hrabání listí, které začne postupně měnit barvy a opadávat. Shrabování listí baví i malé děti, takže se nebojte je do úklidu zapojit. Listí uklízejte pravidelně, protože i když je to jednoduchá činnost, dá mnoho práce. Navíc tím zamezíte zranění při sekání, protože snadno můžete přehlédnout nerovnosti nebo předměty schované pod listím.

Zdroj: https://www.lawndoctor.com/blog/fall-lawn-care-steps/