Rozmrazit zámek u auta lze i bez speciálního prostředku. Geniální trik vyjde na pár korun

Minusové teploty, padající a mrznoucí sníh s deštěm a někdy i obyčejné mrholení mohou vést k zamrznutí zámků na dveřích auta. Snažíme se dostat do našeho vozu co nejrychleji, což může vést k vážnému mechanickému poškození určitých prvků. Spěcháte ráno do práce, ale místo toho, abyste byli již na cestě, bojujete se zamrzlým zámkem na dveřích auta? Naučte se jednoduché triky, které vám pomohou dostat se do auta rychle a bezpečně, a zjistěte, co dělat, abyste se vyhnuli podobným překvapením v budoucnu.

Jak rozmrazit zámek na autě?

Nejprve se pokusíme jemně otevřít všechny dveře auta. Pokud se nám podaří dostat se na sedadlo řidiče ze strany spolujezdce, dobrým řešením je nastartovat motor a zahřát auto zevnitř. Pokud však nemáme žádný způsob, jak se dostat do vozidla, nejjednodušším řešením je použití speciálního prostředku pro odmrazování zámků. Takové můžeme koupit na každé čerpací stanici, v autodílně, ale i ve většině oblíbených supermarketů.

Aplikace přípravku na rozmrznutí zámku

Aplikace přípravku by měla být prováděna v souladu s pokyny výrobce, aby se zabránilo nepříznivým účinkům na mechanismus zámku. Zkusme také vybrat přípravky osvědčených značek, které se vyznačují vysokou účinností a jsou pro naše vozidlo bezpečné.

Mohlo by vás zajímat:  Nezastavit na stopce může být legální. Většina řidičů vůbec nezná zákony
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí trik k rozmrazení zámku

Ale co když s sebou nemáme chemický rozmrazovač? V tomto případě můžeme použít domácí přípravek. Nalijte teplou, ale ne horkou vodu do pevného sáčku a poté jej přiložte k samotnému zámku. Za žádných okolností bychom se neměli pokoušet aplikovat horkou vodu přímo na zámek, protože i když se nám podaří otevřít dveře, můžeme si být téměř jisti, že po krátké chvíli kapalina v mechanismu zamrzne, což zabrání pozdějšímu otevření dveří.

Co dělat, aby dveře auta nezamrzly?

Před zimou stojí za to připravit se na nadcházející nepříznivé povětrnostní podmínky, které nepochybně zahrnují i minusové teploty. Můžeme minimalizovat riziko zamrznutí zámků, stejně jako samotných dveří v autě. Samotná ochrana těsnění dveří ve vozidle se speciální přípravou usnadní vstup do vozidla po mrazivé noci. Když jdete do myčky, nezapomeňte vozidlo důkladně vysušit. Většina automatických myček má sušicí programy, ale pokud používáte služby ruční myčky, požádejte personál, aby důkladně otřel auto, přičemž zvláštní důraz klaďte na prvky vystavené častému zamrzání.

Zdroj: https://www.irishexaminer.com/lifestyle/arid-30965179.html