Inhalace uleví při každém nachlazení a zklidní po náročném dni. Vonné oleje dokážou zázraky
Inhalační oleje mohou pomoci při řadě běžných nemocí, které bychom jinak museli řešit některými léky. Jejich pomoc je skutečně skvělá zejména v případě různých respiračních potíží, ale mohou také pomáhat snižovat horečku nebo ulevovat od depresí či podporovat kvalitní spánek.
K čemu je domácí inhalace?
Tento způsob léčby je velmi snadný a zcela neinvazivní. Pomáhá zmírňovat projevy nachlazení a ulevuje od bolestí v oblasti hlavy a krku. Ideální je zejména při přetrvávající rýmě, ucpaném nose nebo kašli.
Jak inhalaci správně provádět?
Pokud zabrousíte na internet, zjistíte, že se nabízí mnoho speciálních inhalačních přístrojů. Ve skutečnosti ale nic kupovat nemusíte – je to zcela zbytečné. Úplně si vystačíte s velkým hrncem, vodou a ručníkem. Do hrnce dejte vodu a pomalu ji přiveďte k varu. Následně se nad hrnec nahněte, zakryjte si hlavu ručníkem a pár minut vdechujte páru nosem a vydechujte ústy. Takto se dokonale pročistí dutiny a brzy se vám uleví.
Kdy není vhodné inhalaci provádět?
Domácí inhalace jsou považovány za bezpečné, ale existují pro ně některé kontraindikace. Především se jedná o srdeční problémy, vysokou horečku, oběhové selhání, respirační krvácení a astmatické záchvaty. Inhalace se také nedoporučuje v případě chronických onemocnění dýchacích cest. Je také třeba dávat pozor, abyste si nepopálili pokožku.
Jaké inhalační oleje jsou nejlepší?
Do hrnce s horkou vodou můžete nakapat pár kapek esenciálního oleje dle vaší volby. Možností je hned několik. Velmi oblíbený je tymiánový olej, který má výborné účinky zejména při problémech s přetrvávajícím kašlem. Tymián podporuje vykašlávání, ale také zklidňuje a podporuje zdravý spánek.
Další možností je eukalyptový olej. Obsahuje například eukalyptol, třísloviny a flavonoidy. Má pročišťující a zklidňující efekt a pozitivně působí při nachlazení.
Zdroj: https://naturallythinking.com/essential-oil-inhalation-guide