Neustálé sledování facebooku krade čas i energii. Návrat do reality oživí mozek

Sociální sítě jsou skvělé v udržování kontaktů s ostatními lidmi a zjišťování toho, co se okolo nás nebo ve světě děje. Jenže spousta lidí na těchto sítích sedí celé hodiny denně a úplně zbytečně plýtvá časem. Přemýšleli jste nad tím, co by se stalo, kdybyste přestali chodit na facebook?

Rozhodně uděláte víc práce

Jestli jste na facebooku ve svém volnu nebo v práci, výsledek je naprosto totožný. Pokud namísto kontrolování cizích zdí začnete s nějakou prací, tak jí uděláte pořádný kus. Navíc když v pracovní době brouzdáte po facebooku, tak se nesoustředíte a vaše práce tak také může vypadat. Navíc v dnešní době, kdy na nás neustále vyskakují nějaká upozornění. Přemýšlejte nad tím.

Zdroj obrázku: Freepik

Váš mozek bude méně mrtvý

Určitě jste již někdy slyšeli o spojení mrtvý mozek. To znamená, že jste úplně pohlceni obrazovkou a hypnotizujete slepě sociální sítě. Prakticky tam už dávno nemáte co dělat, ale neustále jedete, níž a níž. Absolutně tak nevěnujete pozornost světu okolo vás, ale jste naprosto pohlceni svým zařízením. Vypněte monitor nebo displej telefonu a začněte se raději věnovat reálným věcem ve svém okolí.

Mohlo by vás zajímat:  Cvičit nestačí. Dostat tělo formy a konečně zhubnout se může podařit jedině kompletní změnou

Budete ze sebe mít lepší pocit

Nedávno bylo provedeno několik studií, jejichž výsledkem se jasně ukázalo, že lidé používající sociální sítě ze sebe nemají dobrý pocit. Tím, kolik věcí vidíte u cizích, se u vás maximálně rozjíždí žárlivost, závist a jiné špatné emoce. Když denně vídáte osoby s obrovskými domy, rychlými auty nebo jejich nekončící noční život, můžete si připadat opravdu špatně. Obzvláště pokud sami sedíte v malém bytě, máte staré ojeté auto a večery trávíte sami u televize.

Už jen kvůli těmto třem důvodům byste měli pouvažovat nad tím, že si od sociálních sítí dáte alespoň na chvíli pauzu. Třeba pak lépe pochopíte, o co všechno přicházíte a co vše se dá s vaším časem dělat.

Zdroj: https://www.lifehack.org/articles/productivity/7-reasons-why-quitting-facebook-now-good-for-your-future.html