Hosté mohou přinést i nebezpečné dárky. Málokoho napadne, co může obyčejná návštěva znamenat

Dejte si pozor, jak se chovají vaši hosté, nikdy nevíte, co mohou „donést“ do vaší domácnosti. Někteří jsou schopní vlézt si do postele v oblečení a botách. Prachoví roztoči, bakterie a viry jsou na každém kroku. Pokud přijdete domů z venku nebo nějakého posezení, vyvarujte se své posteli, dokud nevyměníte oblečení nebo se neumyjete.

Ve většině případů po příchodů domů se převlékneme do jiného oblečení, ale hosté se nepřevlékají, co nám tím hrozí?

Nechoďte s oblečením do postele

Někteří z nás se po příchodu domů převlékají do „domácího“ oblečení, což je v naprostém pořádku. Oblečení, ve kterém jsme celý den, má totiž na sobě takové množství bakterií a virů, jaké bychom asi nechtěli v ložnici mít. Čerstvě zakoupené oblečení, bez ohledu na kvalitu prodejny, nese v sobě velké množství choroboplodných zárodků.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení jako úrodná půda pro bakterie a viry

Nenechte se oklamat svými představami. Oblečení má na sobě daleko horší bakterie a viry, než byste čekali. Na některém oblečení byla detekována fekální flóra, přítomnost fekálií, jež jsou důsledkem nesprávné hygieny po vykonání potřeby. Na bundách byla detekována kožní flóra a respirační sekret. Největší koncentrace choroboplodných zárodků byla objevena:

  • v oblasti podpaží,
  • ve spodní části bundy,
  • v oblasti hýždí.
Mohlo by vás zajímat:  Tři jednoduché testy prozradí, že je tělo dehydratované a potřebuje doplnit tekutiny

Alarmující je zjištění, že u dámské hedvábné halenky byly nalezeny vaginální a kvasinkové organismy.

Vyčkávající bakterie

Životnost bakterií na oblečení se pohybuje od týdnů až po měsíce. Pro eliminaci usazení bakterií na našem starším oblečení se doporučuje vyprat zakoupené nové oblečení. Přenos infekčních onemocnění oděvem je nepravděpodobný, ale nic nebrání, aby se šířily alergeny.

Co z toho všeho plyne? Základem je především správná hygiena. Dále po příchodu domů se převlečte do „domácího“. Vyvarujte se pobytu v posteli v oblečení, ve kterém jste přišli zvenku. Jestliže jste si zakoupili nové oblečení, neoblékejte si ho a nedávejte ho do skříně mezi čisté, ale nejdříve ho vyperte.

Zdroj: https://dolfi.co/blogs/news/how-long-does-bacteria-live-on-your-clothes-and-how-to-disinfect-them-effectively