Zvětralé pivo je škoda jen tak vylít. Celá zahrada si na něm pochutná

My Češi jsme pivní národ. Oblíbená dávka zlatavého moku nemusí mít pouze využití do našeho žaludku, ale hodí se i k jiným způsobům. Můžeme ho použít jako účinný lapač škůdců, hnojivo pro domácí rostliny nebo jako výživu trávníku. Představíme si jeho nejpraktičtější a nejzajímavější způsoby.

Lze použít každý druh jako hnojivo?

Pro nás nepochopitelné a nechutné, pro rostliny ideál. O co se jedná? Nejlepším pivem je pivo, které je otevřené a odstáté, zvětralé, které je nedotčené už 24 hodin. Můžete použít i zbytky piv, která se nevypila. Proč? Protože se z piva odpaří alkohol, který nemusí udělat rostlinám dobře. Nejlepším adeptem je světlé pivo s nízkým obsahem alkoholu a bez přísad.

Mohlo by vás zajímat:  Tři tipy, jak chránit děti v online prostředí

Kvasinky obsažené v pivu jsou hotovou bombou pro zahradní rostliny i domácí květiny. Nápoj obsahuje dále:

  • fosfor,
  • draslík,
  • hořčík.

Tyto minerály stimulují růst květů. Kvetoucí rostliny a rajčata milují pivo. Je potřeba ale myslet na správné použití. Dvě až tři lžíce piva se smíchají s litrem vody. Tato kombinace zbarví zahradu do různých barev a ještě k tomu nás bude čekat bohatá úroda.

Zdroj obrázku: Freepik

Kompost či zelený trávník

V kompostu najde své využití rychle! Kvasnice urychlí rychlost rozkladu složek, a kompostování tak bude efektivnější. Úrodnost je základním předpokladem zdravého a efektivního růstu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Místo do sběru patří noviny na zahradu. Netradiční metoda se rostlinám zalíbí

Staráte se o svůj krásný trávník, ale co když se tu a tam objeví hnědé místo? S tím zatočí roztok piva s vodou. Bude fungovat jako kondicionér, který likviduje plísně a škůdce.

Past na slimáky

Slimáci patří k největším škůdcům naší zahrady a její úrody. Během chvíle dokáži spořádat velké množství plodin. Co má s tím společného pivo? Slimáci milují vůni piva, což nabízí možnost pasti. Nalijte pivo do sklenice či hluboké nádoby a položte kousek od rostlin, které jsou náchylné. Nastražte to šikovně tak, aby se dostali dovnitř. Jakmile uvíznou v nádobě, máte vyhráno, můžete je vyhodit jinde.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/