Hodiny strávené v posilovně jsou zbytečné. Zhubnout pomůžou jednoduché návyky každý den

Všude je plno článků, jak zhubnout za pomoci různých diet, ale stačí vlastně málo, jen pozměnit některé denní rutiny, a uvidíte změny. Klíčem pro štíhlou postavu nebo udržení váhy je dodržování určitých návyků. Co třeba sklenice vody nalačno nebo ranní rozcvička? Výživoví odborníci a trenéři vědí, že každodenní návyky nám pomůžou shodit zbytečné kilogramy nebo si udržet váhu. Jaké to tedy jsou návyky? To se dočtete v článku.

Vše začíná pravidelným spánkem

Lékaři a odborníci na stravu si léta stojí za tvrzením, že vstávání ve stejnou dobu prospívá našemu tělu. Rovněž doporučují vyhnout se odkládání budíka, jelikož způsobuje klamný dojem na tělo. Neustálé prodlužování spánku signalizuje tělu jeho nedostatek, což vede k přibírání na váze. Konec s posouváním budíku přinese pozitivní účinky pro tělo. Tělo ale potřebuje dostatek spánku, ten získá nejlépe brzkým usnutím,

Mohlo by vás zajímat:  Život s cukrovkou nemusí být vůbec těžký. Se správným jídelníčkem o nemoci ani nebudete vědět

Poté, co vstanete, je velice dobrým nápadem sklenice vody s citronem nebo pouze voda. Působí blahodárně na naše tělo. Ráno bývá naše tělo dehydratované, což vede k rannímu přejídání. Studie prokázaly, že pití dvou sklenic před jídlem pomáhá udržení váhy.

Zdroj obrázku: Freepik

Fyzickou aktivitou k lepší postavě

Ranní rozcvička zrychluje metabolismus, a dokonce shazuje přebytečná kila dolů. Ranní rozcvičkou získáte náhradu za ranní kávu. Skvělým nápadem po ránu je ranní tabata. Tento soubor cviků slouží ke zrychlení metabolismu. Trvá pouhé 4 minuty, což je krátká doba, nemyslíte?

Mohlo by vás zajímat:  Muži v přechodu: pánská menopauza není výmysl, komplikuje jim život stejně jako ženám

Obyčejné procházky ve stejném tempu mají skvělé účinky pro naše tělo:

  • přísun energie,
  • snížení stresu,
  • zlepšení nálady.

Nemusíte tak zbytečně běhat nebo cvičit každý den. Stačí opravdu se jen procházet. Nejen že budete na čerstvém vzduch a posílíte imunitu, ale ještě si udržíte štíhlou postavu.

Omezení bílého pečiva a cukru

Cukr a bílé pečivo obecně ztěžují zhubnutí, ale nemusíte ho kompletně vysazovat. Pro začátek je vhodné se vzdát bílého pečiva a sladkostí. Budete se cítit lehčí a vaše pohoda bude směřovat k pozitivním změnám.

Zdroj: https://www.holmesplace.com/en/en/blog/lifestyle/7-daily-habits-to-help-you-lose-weight