Zvětralé pivo je výborným hnojivem i pastí na zahradní škůdce

Teplé večery od jara do podzimu jsou ideálním časem pro venkovní posezení u rozehřátého grilu. Grilování je oblíbenou činností, které Češi naprosto propadli. Je tomu tak proto, že spojí příjemné s užitečným. Setkají se přitom s rodinou či přáteli, popovídají si a zároveň si připraví výborné jídlo. Nezbytnou součástí takového vlahého večera je vychlazená láhev dobrého piva. Občas se stane, že ho nedopijete a ono zvětrá. Co s ním? Podívejte se na naše tipy.

Co všechno pivo obsahuje

Zvětralé pivo, které zůstane otevřené, většinou skončí ve vodovodním odpadu, protože kdo by si ještě na něm pochutnal, když všechny bublinky z něho vyprchaly. Je to docela škoda, protože i pivo bez bublinek stále obsahuje významné živiny, které mohou obohatit třeba rostliny. Které to jsou?

Mohlo by vás zajímat:  Tradiční kvas znovu získává na popularitě. Připravte si domácí životabudič v pohodlí domova

V pivu najdeme zejména vitamíny skupiny B, chloridy, vápník, fosfor, hořčík a křemík. Jsou to látky, které rostlinám prospívají. Budou po něm bujnější a rychleji porostou. Než pivo jako hnojivo využijete, nařeďte ho vodou. Nezapomeňte, že musí být bez bublinek. S pivem lze pohnojit i trávník, zejména v místech, která jsou vypálená. Podpoří jeho růst.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké pivo se na hnojení hodí

V současné době jsou oblíbená různě ochucená piva. Tato se pro hnojení nehodí. Je třeba vzít jen klasické pivo bez příchutě. Také by nemělo obsahovat žádná umělá sladidla, ale pouze slad, chmel, prostě přírodní látky.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistý záchod bez námahy: stačí vhodit do mísy zeleninu a počkat

V čem vám pivo na zahradě pomůže?

S pomocí piva můžete třeba hubit nepříjemné slimáky, známé škůdce, kteří jsou schopni přes noc zlikvidovat zeleninu. Nalijete pivo do misky a nastražíte ji na zahradu. Vůně piva slimáky přiláká a ti se v nápoji utopí.

Nebo pivo nalijete do plastové láhve a dáte na místo, kde se nejvíce zdržují vosy. I ony mají rády aroma piva. Vlétnou do láhve a v pivu se utopí. Pak už jen stačí misku nebo láhev vylít.

Zdroj: https://www.joeslawncare.co.uk/common-lawn-problems/7-ways-beer-can-help-your-garden-grow/