Detox ulehčí tělu a to získá novou energii. Účinky pocítíte okamžitě

Detox je očista těla, která by měla pomoci z těla odstranit škodlivé látky a další složky, které do něj nepatří. Speciální dieta nebo půst mohou tělu ulevit a vy se pak budete cítit méně nafouklí nebo získáte více síly. Detox ochrání před zimními nemocemi, jako je chřipka nebo nachlazení.

Očista znamená hlavně lehká, ale zároveň výživná jídla

Přirozeným detoxem posílíte tělo a také si odpočine trávicí systém. Játra jsou totiž filtr, který musí zadržet barviva, alkohol a další nečistoty, aby se nedostaly dál do těla. Tělo je pak přirozeně vyloučí poté, co se dostanou do střev. Jestli budete detox praktikovat pravidelně, tělo se vám odvděčí tím, že bude spolupracovat při všech aktivitách, do kterých se pustíte, a vy sami se budete cítit lépe.

Můžete si jednou za čas dopřát tekutou dietu. Ta zahrnuje hlavně zeleninové a ovocné směsi a vývary, které si předem můžete připravit doma. Pokud bude strava v tekuté formě, snadněji se tráví a pro játra bude lehčí potraviny přefiltrovat. Takové šťávy ale nejsou tolik vydatné, proto se doporučuje se omezit na jeden den, kdy budete přijímat pouze tekutou stravu.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se kuřího oka bez bolesti. Domácí metody nezklamou a přinesou rychlou úlevu
Zdroj obrázku: Freepik

Detoxikovat se můžete pouze zeleninou

Někdo si pravidelně udělá jeden den v měsíci, kdy konzumuje jen vodu, maximálně do ní přidá citron. Je vhodné se takto očisťovat alespoň jednou za měsíc. Zkusit ale můžete také konzumaci zeleniny, které je na trhu velké množství. K tomu si přidejte několik sklenic vody a odpočívejte. Při velké zátěži a nedostatku kalorií by vám nemuselo být dobře. Místo vody můžete popíjet také bylinné čaje.

Detox patří mezi metody, které jsou velmi účinné, co se týče očisty těla. I když to někteří odborníci nedoporučují, jeden nebo dva dny čistého půstu může vaše tělo jen posílit. Pokud hubnete a zastavili jste se s váhou, zkuste detox. Tělo dostane nový impuls a hubnutí se zase rozjede.

Zdroj: https://www.eatthis.com/juice-cleanse-effects/