Bez telefonu ani ránu. Nechávat ho ale na těchto místech je ten nejhorší nápad

Žijeme v době, kdy si jen těžko umíme představit jeden den bez telefonu. Online přístup, sociální sítě, telefonování nebo psaní zpráv – jeden den by byl pohroma nebýt v kontaktu s ostatními. Co ale potřebujeme? Telefon máme neustále u sebe, někdo s ním dokonce chodí i na toaletu. Mobilní telefony ale nejsou bezpečné ve všech případech.

Kde bychom telefony neměli nikdy nechávat?

Kam si telefon rozhodně nedávat, aby netrpělo vaše zdraví? Existuje spousta míst, kde byste ho neměli nechávat, a to nejen kvůli bezpečnosti. Mnoho lidí, a to především muži, si telefony dávají do zadní kapsy u kalhot. Je to ale velmi špatný návyk, protože vám telefon může nejen kdokoliv vzít a vůbec si toho nevšimnete, ale také dlouhodobé nošení telefonu na těchto místech může způsobit bolesti břicha a nohou.

Mohlo by vás zajímat:  Nechat telefon přes noc v nabíječce je nejen hazard se zdravím. Účet za elektřinu vás nepotěší

Nošení v přední kapse taky není bezpečné. Vzniká zde nejen vyšší teplota, ale kvůli elektromagnetickému záření ovlivňuje telefon množství a kvalitu spermií. Dlouhodobé nošení mobilního telefonu nebo držení notebooku v blízkosti genitálií může dokonce vést k neplodnosti. Některé ženy si ho dávají dokonce do podprsenky. Také to není vhodné místo, protože se tím zvyšuje riziko rakoviny prsu.

Zdroj obrázku: Freepik

Telefony nenechávejte u obličeje nebo pod polštářem

Mobilní telefon nedávejte do chladnější teplot, protože se může velmi rychle vybít. Navíc pokud ho pak vezmete do tepla, může se rozbít tak, že už ho znovu nenastartujete. Nebezpečné je držet mobilní telefon u svého obličeje. Někdy se tomu samozřejmě nevyhnete, ale pokud dotelefonujete, telefon odložte, protože jinak si můžete způsobit například bolesti hlavy.

Mohlo by vás zajímat:  Pomozte svým dětem zůstat na Twitchi v bezpečí

V dětském kočárku by také telefon neměl zůstávat. Elektromagnetické záření může ovlivnit vývoj dítěte, alespoň to tvrdí vědci. Mnoho lidí pak nechává mobilní telefon pod polštářem. Ani to není ideální, protože se nejen může zahřívat a poté vybuchnout, ale negativně to ovlivňuje také vaše zdraví.

Zdroj: https://www.thehealthy.com/skin-health/places-you-should-never-keep-your-phone/