Tohle do dřezu nikdy nedávejte! Problémy s ucpaným potrubím na sebe nenechají dlouho čekat

Bez ohledu na to, co v kuchyni děláte, vždy po dokončení prací objevíte zbytky potravin ve dřezu, které jste smyli z nádobí. Některé z nich ovšem mohou způsobit nepříjemné problémy, jako je ucpané a zničené potrubí.

Mastná jídla a základní suroviny

Smažená slanina, řízky nebo smažený sýr jsou velmi oblíbené pochoutky, které jistě milujete. Hodně lidí si ale neví rady s tukem, který jim zůstane po smažení. Poslední, co byste měli udělat, je vylít ho do dřezu. Oleje na smažení nebo pečení jsou jedním z hlavních příčin ucpaných potrubí. Pokud se s tímto problémem již potýkáte, vyzkoušejte směs vařící vody, octa a jedlé sody, které by měly tuk rozpustit a odstranit.

Pokud milujete těstoviny a rýži, jistě je připravujete několikrát týdně. Po uvaření ovšem těstoviny i rýže nabobtnají. Zbytky večeře, které zůstanou ve dřezu, díky tomu mohou snadno ucpat odpadní potrubí. Při slévání vody si dávejte pozor, aby se nedostaly do odpadu, a zbytky z večeře vyhoďte raději do odpadkového koše.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího do odpadu nepatří?

Léky jsou to nejhorší, co můžete do dřezu vyhodit. Sice ho neucpou, ale jsou velmi toxické a dostanou se do vody. Znečišťují řeky a mohou způsobit vážné zdravotní problémy vodním i jiným živočichům. Do potrubí nepatří ani jídlo bohaté na vlákninu (celer, kukuřice, zelené fazolky), protože se mohou zaseknout v odtokovém potrubí. Ucpání ale může způsobit také kávová sedlina. Nevyhazujte ji do dřezu a místo toho ji použijte jako prostředek na hnojení rostlin, do kompostu nebo na hubení škůdců na zahradě.

Mohlo by vás zajímat:  Citronovou kůru už nikdy nevyhodíte. Osvěží myčku a zbaví ji všech usazenin a zápachu

Vaječné skořápky mohou vytvořit hustou hmotu

Vaječné skořápky jsou skvělé na mnoho věcí. Do dřezu ovšem nepatří, protože mohou zablokovat odtok. Nemusíte je přitom hned vyhazovat do koše. Přidat je můžete do pračky, abyste měli nádherně čisté a bílé prádlo, dát je na kompost nebo si z nich připravit vlasovou masku. Až budete příště dávat zbytky jídla do dřezu, myslete na budoucnost a peníze, které dáte za čištění potrubí.

Zdroj: https://www.homeserve.com/en-us/blog/how-to/unclog-kitchen-sink/