Být pánem svého času chce být každý. Práce na dálku přináší nespočet výhod

Mobilita – to je pojem, který obnáší ušetření času, spolupráci s mnoha lidmi a také flexibilitu. Jak si můžete zařídit mobilní kancelář, cestovat po celém světě a zároveň vydělávat peníze? Není na tom nic složitého, jen je nutné si stanovit určité podmínky, bez kterých to nepůjde. Technologie dnes ovlivňují život každého člověka, proč je tedy nevyužít k tomu, abyste dosáhli svého snu?

Manažeři cestují neustále

Mezi povolání, která se můžou chlubit tím, že se jejich rámci hodně cestuje, patří manažerská pozice. Manažeři jsou stále v pohybu, navštěvují klienty a pečují o ně. Chtějí si udržet dobré vztahy a také je jejich náplní práce vyjednávat smlouvy. Na druhý konec světa tak můžete vycestovat nejen při dovolené, ale právě i v pracovní době. Je to velmi snadné, ale ne každý je pro takovou práci uzpůsobený.

Některé firmy už začaly vyjednávat podmínky, které budou vyhovovat jak vedení, tak jejich zaměstnancům. Firmy tak zajišťují svým manažerům, a nejen jim, podmínky, při kterých mohou svou práci vykonávat doma nebo na cestách. A lidé tuto možnost přijali s nadšením. Mnoho z nich to využívá, a pokud není potřeba, do kanceláře jezdí jednou za několik dní vyřešit nejdůležitější věci. I dnes si ale můžete poradu zařídit online díky různým aplikacím.

Mohlo by vás zajímat:  Pracovat, nebo být na cestách: s dobrými pravidly a vybavením jde oboje skloubit dohromady
Zdroj obrázku: Freepik

Spokojené budou obě strany, pokud si navzájem vyhoví

Výhody mobility najdete na obou stranách. Zaměstnavatel ušetří za pronájem drahé kanceláře, zaměstnanci budou spokojenější a efektivněji pracovat. Nemusí sedět nekonečné minuty v autě, než se dostanou do práce, a notebook mohou otevřít kdykoliv a nemusí se omezovat pouze na 8 hodin pracovní doby. Volná pracovní doba může podpořit jejich kreativitu, budou mít větší svobodu a budou si svou práci užívat.

Pokud ale budete pracovat doma, je vhodné si stanovit jasné podmínky, protože budete rušeni jinými podněty – odskočíte si uvařit, děti budou potřebovat udělat úkoly a doma najdete mnoho dalších rušivých elementů. Pokud budete zrovna pracovat doma, najděte si koutek nebo místnost, ve které vás nebude nikdo rušit několik hodin v kuse.

Zdroj: https://www.lumapps.com/blog/remote-working/benefits-of-working-remotely/