Čisté cévy jsou základem zdravého těla. Tepny a žíly udrží v kondici správné potraviny

O naše tělo bychom se měli starat, nejenom co se týče zevnějšku, ale hlavně vnitřku. Často se lidé uchylují k různým detoxům a dietám. I když výsledky se dostaví poměrně rychle, rozhodně nemají dlouhodobé účinky. Co tedy dělat? Nezapomínat na obohacení jídelníčku o zeleninu a další potraviny, které pročistí tepny a žíly.

Špatný jídelníček a absence fyzické aktivity vedou ke zvýšení cholesterolu v těle. Ten následně ukládá tuk v žilách a tepnách, což vede k horšímu průtoku krve. Nepříjemnosti pocítíme postupem času, které mohou vygradovat v:

  • aterosklerózou,
  • mrtvici,
  • srdeční infarkt.
Mohlo by vás zajímat:  Těchto 5 potravin je nejlepší rovnou vyhodit. Jsou nejrychlejší cestou k obávané rakovině

Čím čistit tepny a žíly?

Neexistuje vyloženě žádný lék, jenž by udržoval cévy v dobrém stavu. Proto je potřeba zaměřit se na pestrou stravu, abychom udrželi organismus včetně tepen a žil ve zdravém stavu. Čočka je třeba jedním z tipů. Každý, kdo chce omezit konzumaci masa, by měl sáhnout právě po čočce. Tato luštěnina je bohatá na bílkoviny, kromě toho je vynikajícím zdrojem draslíku (nezbytného pro činnost srdce), snižuje hladinu krevního tlaku.

Zdroj obrázku: Freepik

Chemická sloučenina cynarin je obsažena v artyčocích. Tato rostlina dokáže výrazně snížit hladinu cholesterolu, a zlepšuje tak čištění těla od toxinů. Co dál pomáhá k ideálnímu stavu cév? Zařazení pár stroužků česneku obsahujícího allicin (aminokyselinu s protizánětlivými vlastnostmi). Nejlepší je česnek nakrájet nebo rozdrtit a přidat do jídla těsně před konzumací.

Mohlo by vás zajímat:  Stres: jaký vliv má na organismus a jak jej lépe zvládat?

Zázrak v podání červené řepy

Červená řepa udržuje oběhový systém v dobrém stavu. Podporuje odstranění homocysteinu, jehož vysoká hladina vede až k onemocnění srdce. Řepa obsahuje i betain, což je silný antioxidant, který chrání tělo před volnými radikály, což snižuje riziko rakoviny. Krom toho červená řepa podporuje imunitu, pohodu a bojuje proti nespavosti.

Na rozdíl od většiny zeleniny se rajčata doporučují konzumovat v co nejvíce upravených verzích. V passatě, pyré a koncentrátech je vyšší obsah lykopenu, což je silný antioxidant. Pomáhá udržovat krevní tlak a zajišťuje průchodnost a pružnost cév.

Zdroj: https://www.fishertitus.org/healthy-living/healthy-living-blog/2016/eat-these-10-foods-to-cleanse-your-arteries/