Chlapská rýmička skolí i největší tvrďáky. Zpátky na nohy postaví obyčejný olej

V případě nachlazení, infekce dýchacích cest, chřipky, bronchitidy a sinusitidy vám mohou pomoci inhalační oleje. Některé z nich mohou působit i jako analgetika a snížit tak horečku díky svým antipyretickým vlastnostem. Tyto oleje pořídíte za slušnou cenu a určitě najdou využití v případě nemoci.

Domácí inhalace

Inhalace pomáhá v boji s nepříjemnými projevy, jako jsou:

  • přetrvávající rýma,
  • ucpaný nos,
  • kašel.

Inhalace nejen úspěšně vyčistí dutiny, ale i zvlhčí a vyčistí horní dýchací cesty, což usnadňuje dýchání. Tyto oleje nemusí být účinné jen proti infekcím, ale dokážou uvolnit nervové napětí a jsou výborným prostředníkem pro odpočinek po náročném dni.

Mohlo by vás zajímat:  Místo drahých krémů je lepší napatlat na sebe hořčici. Změnu pocítíte ihned

A jak se takový proces provádí? Můžete si pořídit speciální vybavení, za které utratíte několik stovek korun, ale můžete jít alternativní cestou. Stačí si připravit misku či hrnec, vroucí vodu a ručník. Poté nakloňte hlavu nad nádobu s vodou, zakryjte si hlavu ručníkem a pár minut vdechujte páru nosem a vydechujte ústy.

Zdroj obrázku: Freepik

Možné kontraindikace

I když je tento proces považován za bezpečný, mohou nastat komplikace. Mezi ně patří srdeční selhání, vysoká horečka, oběhové selhání, respirační krvácení a astmatické záchvaty. Inhalace se nedoporučují, pokud máte chronické či těžké onemocnění dýchacích cest. To se týká zejména některých druhů rakoviny či tuberkulózy.

Mohlo by vás zajímat:  Nízká produkce krevních destiček může ohrozit na životě. Riziko sníží doplnění zásadních vitaminů

Které vám nesmí v domácnosti chybět

Tymiánový olej pomáhá při přetrvávajících potížích kašle. Tymián podporuje vykašlávání, posiluje imunitu, snižuje záněty a usnadňuje usínání. Eukalyptový pomáhá snižovat horečku a zklidňuje dýchací cesty. Borovicový olej působí jako antiseptický přípravek, který působí dobře při silné rýmě, bolestech v krku a kašli. Od ucpaného nosu vám uleví mátový olej. Při potížíchplícemi pomůže rozmarýnový olej. Pro zklidnění nervů se vyplatí použít kurkumový olej. Posledním olejem je skořicový, který pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi, zlepšuje metabolismus a má protirakovinné vlastnosti a chrání žaludek a střeva.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/steam-inhalation#how-to