Bylinné čaje ochrání rostliny na zahradě před škůdci a chorobami
Bylinkové čaje jsou dobré nejen pro zdraví, ale mohou být prospěšné i pro zahradu. Používání bylinkového čaje jako přírodního hnojiva nebo insekticidu je cenově výhodným a ekologickým způsobem, jak udržet zahradu zdravou a prosperující. V tomto článku vám povíme o tom, jak používat tři oblíbené bylinkové čaje – heřmánkový, šalvějový a přesličkový – k péči o zahradu.
Heřmánkový čaj, který uklidní nejen vás, ale i vaši zahradu
Heřmánkový čaj je známý svými uklidňujícími vlastnostmi a lze jej také použít na rostliny. Heřmánkový čaj pomůže zabránit uvadání, které způsobuje plísňové onemocnění postihující sazenice. Chcete-li použít heřmánkový čaj na zahradě, jednoduše uvařte silnou konvici heřmánkového čaje a nechte jej vychladnout. Poté použijte rozprašovací láhev k rozprášení čaje na půdu a sazenice. To rostlině pomůže nejen v boji proti nemocem, ale také podpoří její zdravý růst.
Šalvějový čaj proti škůdcům
Šalvějový čaj je přírodní insekticid a může pomoci odpudit škůdce ze zahrady. Pro přípravu šalvějového čaje namočte hrst čerstvých nebo sušených lístků šalvěje do horké vody na dobu 10–15 minut. Jakmile čaj vychladne, sceďte lístky a nalijte čaj do rozprašovače. Nastříkejte šalvějový čaj na rostliny, abyste odradili škůdce, jako jsou mšice či molice. Šalvějový čaj lze také použít jako prevenci plísňových onemocnění, jako je padlí.
Čaj z přesličky proti plísním
Čaj z přesličky je přírodní fungicid a lze jej použít k prevenci plísňových chorob. Čaj z přesličky může také pomoci posílit buněčné stěny rostlin, díky čemuž se stanou odolnějšími vůči škůdcům a chorobám. Chcete-li připravit čaj z přesličky, louhujte hrst čerstvé nebo sušené přesličky v horké vodě po dobu 24 hodin. Po vyluhování přesličku sceďte a nalijte čaj do rozprašovače. Nastříkejte čaj z přesličky na listy a stonky rostlin, abyste zabránili plísňovým chorobám.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/herbal-tea-for-plants.htm