Vysoké teploty jsou pro telefon náročné. Přehřátí může zařízení úplně zničit

Pokud se i vám stává, že se vám v těchto vysokých letních teplotách přehřívá telefon, tak nezoufejte. Nejste sami a naštěstí existuje několik možností, jak svému telefonu od vysokých teplot ulevit. A na ty se v dnešním článku podíváme trochu blíže.

Díky těmto tipům můžete zabránit zbytečnému přehřívání:

  1. Dejte pozor, aby slunce nesvítilo přímo na telefon. Dnešní telefony výborně zachycují světlo i teplo a dokážou je zadržet. Což při delší době na sluníčku může znamenat, že teplota je mnohem vyšší, než by měla být.
  2. Používejte pouze originální nabíječky. Ty levnější kdoví odkud mohou sice také fungovat, ale mnohdy jsou kazivé a více se zahřívají, což přenáší teplotu i na baterii telefonu.
  3. Vypněte aplikace, které nepoužíváte. Čím více je procesor telefonu zatížen, tím více se zahřívá. Logicky tak pomůže, když vypnete nežádoucí aplikace běžící na pozadí.
  4. Mějte aktuální aplikace. Když jsou aktuální, mají v sobě tu nejlepší možnou optimalizaci a ty nejmenší nároky na výkon.
  5. Snižte jas obrazovky. Čím výš máte jas nastavený, tím více energie telefon spotřebuje, a tím víc se i zahřeje. Pokud tedy snížíte jas na minimum, můžete tak snížit i teplotu.
Mohlo by vás zajímat:  Mobilní data v telefonech jsou zbytečný žrout peněz. Ušetřit finance pomůžou jednoduché kroky
Zdroj obrázku: Freepik

Potřebujte rychle zchladit telefon?

  1. Sundejte pouzdro. V těchto horkých letních dnech se telefon v pouzdře zapařuje, asi jako bychom my v těchto teplotách běhali v zimní bundě. Pokud to jde, dejte obal bokem.
  2. Režim letadlo také pomůže. Jelikož jsou v tomto módu vypnuty všechny sítě, telefon se tolik nezahřívá, a dokonce odpočívá.
  3. Vyhněte se hlavně příliš rychlým změnám teploty. Pokud by vás třeba napadlo strčit telefon do mrazáku, tak je to opravdu špatný nápad a maximálně dosáhnete toho, že telefon poškodíte.
  4. Zkuste obyčejné větrání nebo na telefon foukejte. Po chvilce by se vám mohlo podařit teplotu o pár stupňů zchladit i takto.
Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/how-hot-is-too-hot-5-tips-to-keep-your-phone-from-overheating/